limanbet limanbet bonus veren siteler bonus veren siteler bonus veren siteler istanbul evden eve nakliyat cappadocia green tour istanbul sex shop jojobet giriş jojobet casino siteleri holiganbet holiganbet istanbul evden eve nakliyat istanbul eşya depolama
YÜZÜNCÜ YILA GİRERKEN
Yazarlar // 22 Aralık 2022 Perşembe 12:23

İsmail BAŞARAN

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun yüzüncü yılına dakikalar kala Türkiye’nin Samsun ilinde Büyükşehir Belediye Başkanı bir açıklama yaptı ve de “İçme suyu sorunu çözüşecek” dedi.

Mustafa Demir Samsunlulara müjde mi verdi yoksa yıllardır gerçekleşemedikleri sorunu mu anlatıp vatandaştan özür mü diledi. Demir "İçme suyu problemi yaşayan tek bir hane bırakmadan çalışmalarımızı sürdüreceğiz" dedi. Sayın demir ne demek “sürdüreceğiz”?

Bu ifade, Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin yıllardır AK Parti tarafından sürdürülmesine rağmen henüz çözüme kavuşturulamadığının bir samimi ikrarıdır. Kısaca AK Parti döneminde Samsun’un su probleminin çözülemediğinin halk tarafından unutulmaması demektir. "İçme suyu problemi yaşayan tek bir hane bırakmadan çalışmalarımızı sürdüreceğiz" dedi. Yıllardır AK Parti’nin yönettiği Samsun’da demek ki su sorunu henüz AK Parti tarafından çözülememiş. Bu ifadeden benim anladığım bu şekildedir.

Seçim zaman geldi, meydanlara çıkacak siyasiler. SASKİ’nin 2022 yılında 243 milyon.646 bin 53 TL’lik içme suyu yatırımı yaptı. 470 kilometre içme suyu hattı döşedi, 57 mahalleyi de içme suyuna kavuşturdu diyecek. Ancak insanların “Bunca yıldır yönetiyorsunuz binaları yıkıp yeni binalar yapacağınıza su sorununun tamamını çözseniz olmazmıydı?” diye soracak elbette. O zaman ne cevap vereceksiniz? Türkiye’nin büyükşehirler sıralamasında gerilere düşen Samsun’un neden düşüşe geçtiğini soranlara ne diyeceksiniz?
Türk insanının Padişahlıktan kurtuluşunun ve Ülkenin kurtuluşunun ilk adımının atıldığı Samsun’un günden güne geri kalmışlığının hesabını kimler nasıl verecekler?

ÇOCUKLARA BESLENME YARDIMI
Samsun Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere İlçe Belediyeleri okullarda beslenme sorunu çeken öğrencilere beslenme yardımında bulunuyorlar mı, bulamıyorlarsa yeterli oluyor mu? Bu beslenme yardımının altına yatan gerçek Türkiye’de artık katlanılamaz bir kıtlığın ve alım gücü azlığının altında ezildiğidir.
Asgari ücret düşük, yüksek olması iktidarın işine gelmiyor. Bu nedenle de çalışana az ücret ödenmesi için gerçekler saklanıyor ve Hükümetin istedikleri her konuda yapılıyor. Gerçeklerin saklandığı insanların çoğunun aç gezdiği bir ülke haline gelindi.
Türkiye’nin gündemi bir yargılama nedeniyle değiştirildi, insanlar açlığını konuşmaz duruma geldi ve şimdi de çocuklara beslenme hükümet tarafından değil de belediyeler ve dernekler tarafından yapılır oldu. Allah sonumuzu hayırlı eylesin. Ülkede kimse açlıktan ölmesin.

GÜNÜN SÖZÜ
Dünyada her millet icraatına tahammül ettiği hükümetin mesuliyetine ortak sayılır. (Mustafa Kemal ATATURK)