bonus veren siteler bonus veren siteler bonus veren siteler istanbul evden eve nakliyat cappadocia green tour istanbul sex shop
  İYİ PARTİ Neden yaptı bunu?
Yazarlar // 6 Mart 2023 Pazartesi 13:20

İsmail BAŞARAN

İktidar ile muhalefet seçim öncesi birbirine girmiş durumda? Anladığım kadarıyla siyasilerin amacı Türkiye’yi çukurdan çıkarmak değil, kendilerine yer ve yol bulmak. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener aylardır sürdürdüğü sallantıyı gerçekte su yüzüne çıkardı. İYİ Parti yönetimi Altılı masada oturmak yerine taraf değiştirmişe benziyor.  İyi Parti yönetimine bir soru: Madem taraf değiştirecektiniz bugüne kadar neden yapmadınız bunu? Bu taraf değiştirmenin alında acaba neler var? AK Parti ve MHP nasıl kendi taraflarına çektiler İYİ Parti’yi?

Bu soruların yanıtları önümüzdeki günlerde ortaya çıkar. Önemlisi Samsun’da İYİ Parti yönetiminde ne gibi bir çatırdama olacağıdır? Meral Akşener acaba Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli arasında ne gibi bir anlaşma sağlanmıştır? Samsun’da merak edilen konu, İYİ Partililerin bir tavır takınıp takınmayacağıdır. İYİ Parti’nin Samsun’da tarafını belli etmesinin ardından durum ne olacak acaba? Düne kadar ortaklığı bozmayan Meral Akşener, acaba neden buzdu anlaşmayı da MHP ve AK PARTİ sağlarına geçmiş olmasıdır. Bunu elbette zaman gösterecek, zaman gösterecek durumu.

AĞZINI AÇMA YASAĞI

İYİ Parti’de yasaklar geldi. İl yöneticilerine konuşmaları yasaklandı ve… Ne demek şimdi bu, bu nasıl bir demokrasi? Sadece Genel Başkanlar mı konuşacaklar? İl Başkanları konuşmayacaklar söz söylemeyecekler. Demokratik bir ülkede konuşma yasağı mı olur? Ne olacak ağzını açıp konuşana ceza mı uygulanacak?

ŞİMDİ NE OLACAK?

CHP Genel Merkezi İYİ Parti’nin kuruluşu sırasında gönderdiği milletvekillerini geri çağırma yoluna girmiş durumda.  Bu durumda ne olacak acaba? Eğer CHP gönderdiği milletvekillerini geri çağırırsa İYİ Parti’nin milletvekili sayısı düşecek ve de kuruluş bozulacak mı?

Bu durum Samsun’da partililer arasında da konuşulmaya başlanmış durumda. Akşener partiyi kurarken bu durumları göz önünde bulundurmuştur mutlaka. Öyle ya, CHP milletvekillerini geri çağırırsa ne olacak? İYİ Parti’nin durumu içler acısı hale gelecek, ardından belki kuruluş bile sarsılacak. İşte bu nedenle  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener bu olumsuzluğu dikkate almalıdır.

GÜNÜN SÖZÜ

Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin karşındakilerin anlayabileceği kadardır. (MEVLANA)