limanbet limanbet bonus veren siteler bonus veren siteler bonus veren siteler istanbul evden eve nakliyat cappadocia green tour istanbul sex shop jojobet giriş jojobet casino siteleri holiganbet holiganbet istanbul evden eve nakliyat istanbul eşya depolama
YÖNETENLER YÖNETEMİYOR
Yazarlar // 15 Aralık 2022 Perşembe 12:37

İsmail BAŞARAN

Samsun’da neler oluyor? Soruyu sorarken bile uzun süre düşündüm. Ne oluyorsa işin başı Büyükşehir Belediyesidir bana göre. Samsun’un kaynaklarını heba eden yönetimdir, yönetim. Samsun’da ne kadar vergi toplamıştır Büyükşehir Belediyesi ve ne kadarını nerelere harcamıştır? Bunun hesabını Belediye’nin Başkanı veya yöneticileri vermek zorundadır.

Türkiye artık seçim sathına girmiş durumda. Seçimler yapılırken kimler Samsun’da aday olacak? Milletvekilleri değişecek mi, Belediye Başkanları değişecek mi?

Sorunun büyük bölümü Büyükşehir olacak Samsun’da. Çünkü vatandaş artık hem AK Parti’den hem de Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in Samsun adına hizmetler üretemediğinin farkına vardı. Büyükşehir Belediyesi’nin yaptıklarına bakılırsa Samsun halkının hayatını olumlu etkileyecek bir hizmet bile yok. Mustafa Demir, sadece rantçıların yararlanacağı hizmetlere imza atıyor…  Neymiş akıllı sistem kurulmuş, Samsun halkının ne kadar parası harcanmış ve de bu paralar kime aktarılmış durumda. İhaleyi alan firma ile Samsun Büyükşehir Belediye yönetiminden kimsenin bağlantısı var mı? Veya daha da açık soralım AK Parti bağlantısı var mı bu ihalenin ve sistemin? Bu sorular soruluyor sokaklarda halkın arasında ve de artık Mustafa Demir’in yönetemediği dile getiriliyor.

Mustafa Demir yönetimi Samsun halkına hesap vermelidir, bugüne kadar ne kadar vergi toplanmıştır, ne kadar kimlere ödeme yapılmıştır? Bu soruların biran önce halk tarafından yanıtı bekleniyor. Samsun halkının bilmesi gerekenlerden birisi de Sanayinin neden dağın başına taşınacağıdır ve taşınmaya başlandığıdır. Sonrasında da milletin para kazanıp yediği bir bölgenin neden işi olmayanların vakit geçireceği bir parka dönüştüğüdür ve devam etmektedir bu anlamsız uygulama.

Çalışılacak işyeri yıkıp çay bahçesi yapmanın hangi mantığa sığdığını anlat de Mustafa Demir. Sadece kendisi değil elbette Belediye Meclisindeki üyelerin de akıl yürütmesi ve körü körüne parti tutmamaları ve halkın paralarını çarçur etmemeleri gerektiğini anlamalıdırlar.

GÜNÜN SÖZÜ

Planınız bir yıl içinse pirinç ekin, on yıl içinse ağaç dikin, yüz yıl için ise insanları eğitin. (HUANG-ÇE)