limanbet limanbet bonus veren siteler bonus veren siteler bonus veren siteler istanbul evden eve nakliyat cappadocia green tour istanbul sex shop jojobet giriş jojobet casino siteleri holiganbet holiganbet istanbul evden eve nakliyat istanbul eşya depolama
Yargı Tüfeciliğe Son Verdi
Yazarlar // 21 Ekim 2021 Perşembe 10:56

İsmail BAŞARAN

TÜFE'ciliği VE hatta tefeciliği bırakmak istemeyen Samsun Büyükşehir Belediyesine yargı okkalı bir tokat attı. Büyükşehir Belediyesi’nin su fiyatlarına yaptığı zamma yargı “dur bakalım” dedi.

SASKİ neden zam yapıyormuş? Maaşlar ve yatırımlar nedeniyle zam gerekliymiş.

Böyle saçma bir gerekçe mi gösterilir?

Seçimlerde sosyal belediyecilik vardı, seçilince gitti verilen sözler geldi soygun düzeni. SASKİ’yi yönetenler bu kurum acaba neden kuruldu biliyorlar mı, bilmiyorlarsa öğrensinler. Zam yapmak için değil, vatandaşa hizmet için kuruldu o kurum, vatandaşı soymak için değil. Gelirlerini artırmak ve personel sayısını çoğaltmak için yapılmıyordu.

SASKİ’den AK Parti dönemi başladıktan sonra her yıl nasıl oluyor da zam geliyor? O SASKİ ki daha öncelerde yani AK Parti dönemi öncesi bu kadar zam yapıyor muydu, hayır. Çünkü o günlerde hizmet vatandaşa yapılıyordu,  şirketlerin karını artırmak için çalışılmıyordu.

Seçim zamanları gelince fiyatlar düşüyor, çünkü zamların geri alınması oya tahvil ediliyor.

Mahkeme ne yaptı SASKİ’nin zam almasını yasaya aykırı buldu. Şimdi ne olacak? SASKİ zamlı olarak aldığı ücretleri yasaya aykırı almış olduğu için geri ödeyecek mi veya bundan sonra gelecek faturalar ödenmiş kabul edilecek mi?

AK Parti, belediye seçimleri öncesi seçimler öncesi meydanlarda sosyal belediyecilikten bahsediyordu aradan geçen yıllar sonra yargı hatırlattı Mustafa Demir ve arkadaşlarına sosyal belediyeciliğin nasıl yapılması gerektiğini.

Samsun’da su faturalarının zamlarının geri alınması vatandaşın lehine oldu ancak tanıdığım yönetim kadrosu bu farkı bir başka yerden mutlaka çıkaracaktır. Onun neresi olduğunu şimdilik kestirmek zor da olsa zaman gösterecek. Bu kararın diğer belediyelere de örnek olacağını takhin etmek zor değil.

Peki bunun ardında seçim çalışması yok mu? Elbette var, çünkü önümüzde belki de bir erken ve baskın seçim olabilir. İşte o seçimlerde su fiyatları olumsuz olarak AK Parti’nin önüne çıkabilir. Bunu Sayın AK Parti Genel Başkanı ve AK Parti yöneticileri göze alamıyor olabilir. Çünkü er ya da geç bu zamlar, akaryakıt zamları, doğalgaz zamları iktidarın karşısına çıkacaktır.

Sonuçta 1 milyon 450 bin kişiyi ilgilendiren konuda mahkeme kararını verdi. Büyükşehir'in davalı, Samsun’daki karar diğer belediyeler için emsal teşkil ederse acaba oralarda da fiyatlar düşecek mi?

Sayın Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel başkanı kendilerine bağlı belediyeleri uyarıp suyu pahallı satıp vatandaşa eziyet etmemeleri içim uyarmıştı, işte o zaman kimseyi dinlemeyip zam yapan Mustafa Demir’e yargı tokatı vurdu, en çok da AK Parti Genel Başkanı sevinmiştir bu karara.

Allah'ın suyunu niye bu kadar pahalı satıp vatandaşa eziyet ediyorsunuz diye; Ama bizimkiler duymadı bile. Bu karar bir konuda daha yürekleri ferahlattı. Türkiye’de bağımsız yargı da var…

GÜNÜN SÖZÜ

Allah’ın sırrı sensin, kalbine yolculuk et.(Şems-i Tebriz)