bonus veren siteler bonus veren siteler bonus veren siteler istanbul evden eve nakliyat cappadocia green tour istanbul sex shop
Soruşturma Açıldı mı?
Yazarlar // 7 Ocak 2023 Cumartesi 22:16

İsmail BAŞARAN

Samsun’da neler oluyor? Sorunun yanıtını kim biliyor ve halka nasıl duyuracak? Son olarak KYK yurdunca öğrenciler yemekten zehirlendi. Bu ne demek şimdi? Burada öğrenciler mi suçlu yoksa yurttaki görevliler mi? Veya yurda alınan ürünleri satın alanlar mı?

Devlet Yurdunda öğrenciler nasıl zehirlenir? Yemeğin doğru pişirilmemesinden mi? Yemeğin pişirildiği kazanlar veya tencerelerin kalaysız olduğundan mı, alınan ürünlerin zamanının geçtiğinden mi?

Birileri çıksın, gıda mühendisleri bu işi araştırsın ve gerçeği ortaya döksün. Eğer alımda yapıldıysa hata varsa alımı yapanlara ne yapıldı? Alınan ürünlerin pişirildiği kazanlar yeterince temizlenmemiş ve kalaylanmamışsa bu neden atlanmış? Gibi daha çok neden sayılabilir.

Önemli olan nedenlerin ne kadar olduğu değil elbette. Önemli olan nedenlerin bir an önce bulunup önlenmesi ve hatası olanların cezalarını çekmeleridir. Bu ve benzeri olayların sonuçları çok daha vahim olabilir elbette. Yedikleri gıdadan zehirlenmelerinin cezası kime kesilecek şimdi? Alımı yapanlara mı yoksa mutfakta olanlara mı?
Bu olay son olsun, bundan sonra temizlik ve alım işleri denetlenir herhalde. Çünkü bir musibet yeter. Samsun’un bu olayı ölüşüz atlatması işin sevindirici bölümüdür.

 

SANDIK GELİYOR

Adı erken seçim mi olacak yoksa baskın seçim mi henüz belli değil ancak eninde sonunda vatandaş sandığa gidecek. Vatandaşın sandığa gidişi ufukta görününce iktidar elindeki büyük kozları oynamaya başladı. Son üç dört yıldır yapılan olur olmaz zamların yavaş yavaş giderilmesi için bu kez zamlar vatandaşın cebi için uygulanır oldu.
Vatandaşın lehine gibi gösterilen maaşlara yapılan zamlar ilk sırada yer alıyor. Sayın Cumhurbaşkanı sürekli bu konuda vatandaşa müjdeler veriyor. Maaşlara yapılan zamlar ilk sırada yer alıyor. Peki, maaşlara bir yıl önce neden zam yapılmadı bugün yani sandık mı beklendi? Vatandaş artık bu oyunları yemiyor, konuştuğum özellikle emekliler kendilerine yapılan zamları beğenmiyorlar. Zam ile birlikte piyasalara da aşırı zamların gelmesi düşündürüyor emeklileri. Öyle ya, iktidar kaşıkla veriyor kepçeyle geri alıyor pozisyonuna düştü.

MAL VARLIKLARI

Bu dönem bize bir olayı hatırlattı. Eskiden mal varlıklarını açıklanırdı. Milletvekili seçilmeden adaylar mal varlıklarını açıklarlardı. Böylece malı nasıl ve nereden aldıkları edindikleri ortaya çıkardı. Şimdi malvarlıklarının açıklanması yasak. Neden diye sormayın, çünkü malın nereden alındığı nasıl sahip olunduğu ortaya çıkar. O zaman da haklı mı haksız mı alındığı ortaya çıkacak. İşte bu nedenle mal varlıkların açıklanması yasaklandı. Bu yasaklamanın altında neleri aramamız gerekir ona siz okurlar karar verin. Bana göre bütün milletvekilleri mal varlıklarını helalinden kazanmıştır ve bunun için emek vermişlerdir. O zaman, açıklasınlar mal varlıklarını ve nereden elde ettiklerini.

 

GÜNÜN SÖZÜ

Hiç kimseye gururla bakma, o da kendisine göre görkemlidir. (Nizami)