bonus veren siteler bonus veren siteler bonus veren siteler istanbul evden eve nakliyat cappadocia green tour istanbul sex shop
Seçim Erken Olacak mı?
Yazarlar // 10 Ocak 2023 Salı 22:16

İsmail BAŞARAN

Bunu bilmek için kâhin olmaya gerek yok.

Çünkü AK Parti milletvekilleri ve yöneticileri buna benze ifadeler kullanıyor. En son söylenenlere bakılırsa İktidar erken seçimi dillendirip duruyor. Bunun için partinin Genel Merkezi’nden bile ifadeler kullanılıyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan buna benzer bir ifade kullandı.

Aslında sızan haberlere bakılırsa seçimin nisan ayından sonra gelecek üç dört ay içinde olabilir gözüyle bakılıyor. Adı erken de olabilir, baskın da olabilir. Ancak iktidar baskın seçim düşünüyorsa vatandaşın hangi durumda olduğu belli ve bu baskın seçimden zararlı çıkacak olan galiba iktidar olacak. Çünkü vatandaş zorda. Çünkü vatandaş yarınını düşünüyor. Bu düşünce sandığa yansır mı bilemem de yansımaması mümkün değil gibi geliyor bana.

Gelelim seçime iktidar mı hazır yoksa muhalefet mi? İktidar ekonomik olarak hazır olabilir de geçen seçimlerde olduğu gibi kazanır mı kazanamaz mı işte orası meçhul. Her ne kadar maaşlara zam yapılıyorsa de durum kötüye gidiyor. Çünkü artık ekmek aslanın ağzında değil aslanın midesinde.

AK Parti ve MHP açısından bakıldığında seçim sanırım zamanından önce yapılacak. Çünkü her geçen gün iktidarın aleyhine işliyor zaman. Sayın Cumhurbaşkanı seçimi önce yapma taraftarı gibi görünüyor. Adına kimse “baskın seçim” diyemez de. Çünkü baskın olmaktan çıktı diğer siyasi partiler de gardlarını almış vaziyette, kimse yumruk yemez.

Çünkü bir yıl öne alınacağı resmen duyurulmuştur. Sahadan gelen haberlere bakılırsa muhalefet partileri biraz önde gibi görünüyor. Seçim öncesi İktidar maaşları biraz daha düzenlerde, garip gurebaya yardımı daha da artırırsa sandık iktidarın lehine dönebilir.

Siyasetin amaç için araç olarak kullanıldığı hiçbir zaman unutulmamalıdır. Muhalefetten bazı vekilleri halkın arasına katıldığı ve konuştukları gözleniyor da İktidar milletvekilleri neredeler? Sahaya ne zaman çıkacaklar?

 

SEÇİM UFUKTA GÖRÜNDÜ
Bu nedenle vatandaşlar olarak bizlere düşen görev muhtarlıklara gidip şimdiden evinizde kaç kişi oturduğunu ve kaç kişinin oy kullanabileceğini araştırmaktır.

Samsun’da çok sayıda yabancı var, kaçı oy kullanacak ve neden oy kullanacak? Eğer iktidar partisi seçimi alabileceğini düşünseydi yabancılara oy kullandırmazdı. Unutulmaması gerek, ülkesini satan insanların oyunu satıp satmayacağıdır. Eğer bir insan, insan satmaya başlamışsa, kendisinin Türkiye’ye gelip oy kullanmasına izin verenleri de satabilirler.

O nedenle ben muhtarlığa gidip öğreneceğim evimde kimler oturuyor. Eğer varsa oturan işte o zaman yangı keten helva. Düşünsünler evime başkalarını kaydedenler.

GÜNÜN SÖZÜ

Cesaret korkunun yokluğu değil, korkuya direnmek, korkuya hükmetmektir. (Mark Twain)