bonus veren siteler bonus veren siteler bonus veren siteler istanbul evden eve nakliyat cappadocia green tour istanbul sex shop
Sandık ve Adaylar
Yazarlar // 25 Ocak 2023 Çarşamba 16:03

İsmail BAŞARAN

Türkiye yakın zamanda seçime gidiyor. Vatandaş sandık başına gidecek ve kendisine gösterilen adayları seçecek. Kimin aday olacağı kimin seçileceği henüz belli değil. Aday gösterilecek olanlardan iktidar kanadından olanlar eğer kazanırlarsa hizmet m edecekler yoksa bıraktıklarını mı tamamlayacaklar? Bunu zaman gösterecek. Muhalefette olanlar ise seçilebilecek ve hizmet yarışına girecekler mi?

İktidarın Samsun’da milletvekili var. Çiğdem Karaaslan, Yusuf Ziya Yılmaz, Fuat Köktaş, Ahmet Demircan, Orhan Kırcalı. Muhalefetin ise CHP’den Kemal Zeybek ve Neslihan Hancıoğlu, İyi Parti’den Erhan Usta ile Bedri Yaşar var. Sandık gelince kim ne kadar oy alacak kim sandığın dışında kalacak görülecek. Önemli olan kimin aday gösterileceğinden daha çok kimin sandığa gömüleceğidir.

Halk arasında bakılacak konu iktidarın son üç ayda neler yapabileceğidir. Yapılacak ödemeler havada kalabilir mi, bunu göreceğiz. Ben evimde kaç seçmen olduğunu şimdiden belirliyorum. Eğer bir fazla olursa yargıya başvuracağım. Sandık ve adaylar yani seçmenler seçim sonuçlarını belirleyecek. Eğer yabancılar oy kullandırılırsa sonuçlar iyi olmaz.

 

BELEDİYE ALACAKLARI SİLECEK Mİ?

İktidarın vatandaştan alacaklarını öteleyecek haberleri yayılınca sorulan sorular, iktidarın vatandaştan alacaklarını öteleyip ötelemeyeceği oldu. Samsun Büyükşehir Belediyesi de vatandaştan alacaklarını öteleyecek mi?  Yoksa alacakları tamamen silecek mi? Öyle ya şimdi Samsun’da AK Partili Büyükşehir Belediyesi vergi alacaklarını silerse veya ileri tarihe bırakırsa sandığa yansıyacak mı bu durum. Belediye Samsun’da alacaklarını silip silmemesi vatandaşın umurunda bile değil. Vatandaş Samsun’a Büyükşehir Belediyesi’nin ne kadar vergi topladığını ve bu paraları nerelere harcadığını açıklamalıdır.

Ancak, açıklayamaz, çünkü Mustafa Demir açıkladığı zaman nerelerde hatalar yaptığını kendisi de görecektir. Mustafa Demir’in göreve geldiği günden beri yaptıkları veya yapamadıkları karşısına sandıkta çıkacaktır. İktidarın yeterli oyu alamaması durumu ise kesin olarak milletvekili seçimlerinde iktidarın karşısına çıkacaktır.

İktidarın bazı alacaklarını sileceği yolundaki açıklamalar ve de söylentiler şu sorunun sorulmasına da yol açıyor:  Samsun Büyükşehir Belediyesi ile AK Partili ilçe belediyeleri ve alacaklarını silecekler mi? Silmezlerse sandığa yansıması mutlaka olumsuz olacaktır.

GÜNÜN SÖZÜ

Güzel söz söyleme sanatı varsa güzel dinleme ve anlama sanatı da vardır. (Epiktetos)