limanbet limanbet bonus veren siteler bonus veren siteler bonus veren siteler istanbul evden eve nakliyat cappadocia green tour istanbul sex shop jojobet giriş jojobet casino siteleri holiganbet holiganbet istanbul evden eve nakliyat istanbul eşya depolama
Millet Bahçesi ve Futbol
Yazarlar // 7 Kasım 2022 Pazartesi 13:53

İsmail BAŞARAN

İktidar tarafından alınan kararlar Yerel yönetimler tarafından da uygulanıyor. Samsun’da da uygulama es geçilmiyor çünkü Samsun Büyükşehir Belediyesi de AK Parti’li.

İktidarın kararlarıyla Samsun’da spor alanı olan 19 Mayıs Stadı garip bir uygulamaya yani millet bahçesine döndürüldü. Oraya gelenlere çay veriliyor, vatandaş gününü gün ediyor, iktidar da sanıyor ki burada vatandaşa bir bardak çay versek bize oyunu verecek.

Böyle olmayacak, özellikle de spor yapanlar, Samsunspor’u sevenler ve Samsun’daki bu futbol alanını çay bahçesine döndürenlere sandık geldiğinde bakalım nasıl yanıt verecek. Şehirde spor yapacak futbol oynayacak yer bırakmayan yönetimlere elbet cevabı sandıkta verilecek.

Millet bahçesinde ne yapılıyor, sadece geyik mi yapılıyor? Hiç olmazsa kitap okuma yarışması yapılsa, oraya gelenlere yün çorap ördürülse ve örülen çoraplar da kırsaldaki öğrencilere dağıtılsa. Hem örenler para kazansa hem de öğrencilerin karda kışta ayakları üşümese.

Bunları yapmıyorsunuz, sonra da vatandaş neden dertli diye soruyorsunuz kendinize. Vatandaş aç, vatandaş geçim sıkıntısı çekiyor.  Para sıkıntısı çekenler karşılaşmayı yerinde izlemeye bile gedemiyor. 40 bin kişilik stat yap iki tribününü bile doldurama sonra da millet bahçesi ile övün.

Bunları geçin artık, insanlarla alay etmeyin. İnsanlara sağlık için spor yaptırın gençlere sporun her bölümünde yardımcı olun. Futbol sahalarını yıkmayın, spordan geri aldığınız gençler kötü alışkanlıklara sapabilirler bunu düşünün biraz, Samsun’u yönetenler.

Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne düşen bir görev var. Samsunspor’a maddi destek olmuyorsa destek olmanın başka bir yolunu bulmalı. Örnek mi?

Samsunspor’un karşılaşmaları olan günlerde Hafif Raylı Sistemi ücretsiz yapabilir. Hem taraftarın gönlünü kazanır hem de seçim yaklaşırken partisine destek sağlamış olur. Çünkü Samsunspor taraftarı kenti yönetenleri de tribünlerde aralarında görmek istiyorlar. Yönetenler asla unutmamalıdır ki, bugün kendilerini aralarında görmeyen gençler yarın sandık başına gidecekler ve haliyle de kendilerinin yanında olan yöneticileri  seçecekler.

GÜNÜN SÖZÜ

Düşman isterseniz dostlarınızı geçmeye çalışınız. Dost isterseniz, bırakın, dostlarınız sizi geçsin. (La Rochefoucauld)