bonus veren siteler bonus veren siteler bonus veren siteler istanbul evden eve nakliyat cappadocia green tour istanbul sex shop
Kontak Kapatma
Yazarlar // 21 Haziran 2022 Salı 21:36

İsmail BAŞARAN

Türkiye’de son günlerde yapılması gerekenler özellikle de yolcu ve yük taşımacılığı işinde olanlar arasında sıkça konuşuluyor. Fiyatlara her geçen gün gelen zamların önüne geçilebilmesi için çare bulunmuş. Konuşulanlar şöyle: Türkiye’nin çeşitli noktalarından özellikle de büyükşehirlere getirilen yiyecek maddelerini taşıyan kamyonların kontak kapatması gibi bir durum ortaya atılıyor.

Kamyoncular ve otobüsçüler bunu yaparlar ve Türkiye’yi kilitlerler mi? Bu soruya yüzde 51 oranında evet demek mümkün. Eğer böyle bir durum olur da kamyoncular kontak kapatırsa kimse kamyoncuları suçlamasın, suçlanacak olan Türkiye ekonomisini iyi yönetemeyen iktidardır.

Türkiye kilitlenir böyle bir durum karşısında. Bunun önüne geçilebilmesi için yapılması gereken kamyoncu esnafının Hükümet tarafından desteklenmesi, mazot fiyatlarının iki veya üç yıl öncesindeki fiyatlara indirilmesidir. Aksi durum, yani kontak kapatmak milletin sokağa inmesidir. Bunun önünde kimse duramaz, çünkü artık İktidar şapkayı çıkarıp önüne koymalıdır, vatandaş burnundan solumaya başladı da.

ÇARE NEDİR?

Son günlerde kiminle konuşup belediye başkanınızdan memnunmusunuz sorusunu soruyorsam aldığım yanıt düşündürücü oluyor. Başkanların hiçbirisinden memnun görünmüyor Samsun halkı. Çünkü eline kazmayı küreği alan yıkıyor yenisini yapıyor. Ve de bunu halka 0izmet ediyoruz diye yutturmaya çalışıyorlar. Yapılan aslında halka hizmet değil, yüklenicilere hizmet gibi görünüyor. Samsun'un göbeğinde bir caminin yanında yıkılan kocaman binanın ne olacağını halk bilmiyor yandaşlar sadece “Başkan yapıyorsa iyi yapıyor” diye geçiştiriyorlar. Oysa yıkıp yerine yenisini yapan Mustafa Demir halka inmeli ve zor durumdaki vatandaşlara çeşitli desteklerde bulunmalıdır. Bunu yapıyor mu, hayır.

Ey Samsun halkı, bayanlar ve beyler ve de çoluk çocuk. Samsun Büyükşehir Belediyesi ile alt kademe belediyeleri arasında ciddi bir para problemi yoktur. Asıl problem, Büyükşehir Belediyesi'nin hatalı projeler uygulayıp sizlerin paracıklarını har vurup harman savurmasıdır. Bu asla unutulmamalıdır...

Adam doktora gitmiş; sağ kolumda bir morarma ve acıma var, demiş. Doktor hastasının sağ kolunu bir güzel inceledikten sonra sormuş: Siz son üç seçimdir AK Parti’ye ve Recep Tayyip Erdoğan’a mı oy verdiniz? Adam şaşkın, elinin morarıp acımasıyla sorulan sorunun alakasını çözemeyip "Evet" diye cevap vermiş. Doktor kolu biraz daha inceledikten sonra hastasına bir soru daha sormuş: Siz Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de Recep Tayyip Erdoğan’a oy verdiniz değil mi? Hasta yine "evet" diye cevaplamış soruyu. Doktor, kolu biraz daha inceledikten sonra teşhisi koyup tedaviyi söylemiş:

Siz ikide bir 'ben ne yaptım' da Erdoğan’a oy verdim diye sol elinizle sağ kolunuza vurup duruyorsunuz. Bu ağrıma ve morarma işte o nedenden kaynaklanıyor. Eğer vurmayı bırakırsanız rahatsızlığınız kendiliğinden geçer, tek çare ve ilacı da budur işte…


AKARYAKIT FİYATLARI

Nasıl oluyor bilmiyorum da iktidar zorda kalınca akaryakıt buluyor her tarafta. Doğalgaz buluyorlar, en başta. Buluyorlar da ne oluyor, çıkarabiliyor muyuz, hayır. Çıkaramayınca da fiyatlar bir türlü düşmüyor. Son günlerde Karadeniz’de doğalgaz bulduğumuz söyleniyor ancak ne hikmetse biz bu gazı buldukça doğalgaz fiyatları düşeceğine artıyor.

Bereket kış gitti de yaz geliyor, o nedenle doğalgaz tüketimi azalacak ve bu da piyasaları etkileyecek. Bu yıl böyle geçti diyelim seneye ne olacak o belli değil. Seneye de ucuzlar fiyatlar çünkü seçim var seçim. Seçim ile geçim aynı havuzda yüzüyorlar ya.

GÜNÜN SÖZÜ

Zaman iki nokta arasındaki en uzun mesafedir. (Tennessee Williams)