bonus veren siteler bonus veren siteler bonus veren siteler istanbul evden eve nakliyat cappadocia green tour istanbul sex shop
Kim Bunlar
Yazarlar // 24 Ağustos 2022 Çarşamba 09:59

İsmail BAŞARAN

Samsun’un çeşitli ilçelerinde ve merkezinde hemen hemen her camide bunlara rastlamak mümkün… Bunlar kim, nereden geliyor nereye gidiyorlar? Eğer Müftülük tarafından görevlendirilmişlerse, görevleri nedir ve kimlerdir, eğitimleri ne kadardır diye soralım belki bir yanıt veren olur.

Bu adamlar Samsun’un Yakakent ilçesinde dolaşıp duruyorlar. İnsanların dinlerini yaşamalarına ve nasıl yaşayacak olmalarına bir diyeceğim yok. Ancak gruplar halinde dolaşmalarına ve sokaklarda cami önlerinde bulunmalarına elbet söyleyecek sözü olanlar vardır.

Bir kere bu giyim tarzı nedir, böyle dolaşmaktan ve cami önlerinde gruplar halinde bulunmalarından neyi amaçlıyorlardır. Her insan kendi dinini istediği gibi yaşayabilir, ancak ibadet ve kabahat da gizlidir derler ya bunlar da ibadetlerini istedikleri gibi gizli olarak yapabilirler.

Bu insanların çok olduğu bölgelerde özellikle de Cami önlerinde bu giyim de kuşanmışlık insanımızın bazılarını rahatsız emektedirler.

TÜRKİYE’DE PARMAK SİYASETİ

Türkiye’de siyasetçiler yeni bir moda bulmuşlar. İllerde ve ilçelerde bilumum siyaset konuşulan her yerde siyasetçilerin bir bölümü parmak gösterip duruyor. Bu parmaklar en yukarıdan en aşağıya kadar var artık siyasetimizin içinde. Söylemleriyle değil de eylemleriyle sözlerini dinletmek isteyenler parmak sallayıp duruyorlar.

Oysa parmak sallayanlar bir konuyu unutuyorlar. Siz parmağınızı, bir parmağınızı karşınızdakine sallarken elinizdeki üç parmağın da kendinize döndüğünü unutuyorsunuz sanırım.

Parmak sallayanların başında birçok konuşan bakan geliyor, duyumlara göre de gidiciymiş. Bakanların dışında bazı yönetenler de parmak sallıyor ve parmaklar kendilerine dönmüş durunda. En fazla parmak sallayanlardan birisi de siyasi parti liderlerinden. Samsun’da gidici olanlar var mı, elbette var bakalım kim gidecek bunu zaman ve zemin gösterecek.

Samsun’da en tepeden en aşağıya kadar özellikle de iktidar partisi olan AK Parti’de sıkıntının büyüğü başlamış durumda.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in rahatsızlıkları nedeniyle görevinden alınacağı söylemleri dolanıp duruyor. Önemli olan Mustafa Demir’in görevini yapıp yapamadığıdır, sağlık sorunları nedeniyle siyasi geleceği konusunda ahkam yürütmek ve söylemlerde bulunmak yanlıştır.

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin, ‘Sorunlara hızlı müdahale etme’ noktasında her zaman hassas bir yaklaşım sergilediğini söyleyen Başkan Mustafa Demir, “Vatandaşlarımızın hizmetlerimizden memnun kalmasının temel nedeni, bizim işimizi her anlamıyla ciddiye almamızdan kaynaklanıyor. Bana ulaşsın ya da ulaşmasın, birimlere ulaşan her soruna anında müdahale eden bir çalışma prensibimiz var. Bize iletilen her sorun anında çözülür, çözülmek zorundadır. Çünkü bizim için assolan vatandaşımızın huzuru ve mutluluğudur” dedi. Bu doğru mudur değil midir vatandaş karar verecek k bu karar sandığa da yansıyacak mutlaka. Siz parmağınızı Samsun’da hangi siyasetçiye doğru sallayacaksınız?

 

GÜNÜN SÖZÜ

Dünya büyük adamların düzeyinde yaşayamaz. (George Frazer)

Kim Bunlar