limanbet limanbet bonus veren siteler bonus veren siteler bonus veren siteler istanbul evden eve nakliyat cappadocia green tour istanbul sex shop jojobet giriş jojobet casino siteleri holiganbet holiganbet istanbul evden eve nakliyat istanbul eşya depolama
Kasadaki Hamsi Gibi
Yazarlar // 16 Kasım 2022 Çarşamba 09:05

İsmail BAŞARAN

Bu kanıya varmamın tek nedeni var. Artık vatandaş Samsun’da burnundan soluyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerinin vatandaş tabanına değil de üst tabakaya göre şekillendiğini söylemeye başladılar.

Bu düşüncem Samsun için geçerlidir, diğer illeri bilemem ancak Samsun’da girip çıkmadığım nokta kalmadı ve insanlar artık burunlarından soluyorlar.

Dün, burunlarından soluyor Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’i hizmet yapmamakla eleştiren bazı insanlarla birlikte yolculuktaydım. Üniversite Hastanesi’nden gelirken öğle saatiydi ve henüz Mimar Sinan durağına gelmeden hafif raylı hıncahınç dolmuştu.

İnsanlar burunlarından soluyordu, bir vatandaş Mustafa Demir’i eleştiriyordu. Ne mi diyordu? Adam, Samsunluya hizmet etmek yerine rantçılara hizmet ediyor, sürekli yıkıyor yerine yeni inşaatlar yapıyor. Öyle mi gerçekten? Mustafa Demir yıkıp yapıyor mu, Samsunlunun yarasını yıkmaya ve yerine inşaat yapmaya mı harcıyor. Eğer gerçekten insanlar artık bu konuda burnundan solumaya başlamışsa Mustafa Demir bu tür çalışmalara hemen son vermeli, çünkü önümüzde seçim var.

Seçimlerde sandığa gidecek vatandaşlar Mustafa Demir’e kızgınlıklarından AK Parti’ye oy verirler mi bilemem. Bunu düşünmesi gereken AK Parti Samsun İl yönetimi ve Genel Merkez yönetimidir. Bu kızgınlık seçimi kaybettirebilir burada. Mustafa Demir aday gösterilse de gösterilmese de bugün vatandaşa yapılanlar AK Parti’nin karşısına sandık sonuçları olarak çıkabilir.

Yapılması gereken ne? AK Parti Samsun İl Başkanlığı, hemen yönetim olarak durumu Genel Merkez’e bildirmek zorundadırlar, aksi durumda fatura kendilerine çıkabilir. Üniversite’den Samsun Merkez’e kadar hafif raylı ile gendim dün.  Ben dahil vatandaş vagonlarda kendilerini kasadaki hamsi gibi hissediyor. Üst üste alt alta yapıyorlar yolculuklarını. Bunun önlemenin bir yolu var mı? Elbette var. Samsun’da Hafif Raylı vagon sayısını hatta sefer sayısını arttırmak. İşte bunun için yeni yatırımlara yani paraya ihtiyaca var. Eğer Samsun Büyükşehir Belediyesi yıkıp yeniden yapmaya para harcamaz ise yeni vagonlar alır ve vatandaş da hamsi gibi seyahat etmez.

Eğer bu sorun en kısa zamanda çözülmezse kim gelirse gelsin mitinglere vatandaş çektiği sıkıntıyı unutmaz ve sandığa yansıtır.