limanbet limanbet bonus veren siteler bonus veren siteler bonus veren siteler istanbul evden eve nakliyat cappadocia green tour istanbul sex shop jojobet giriş jojobet casino siteleri holiganbet holiganbet istanbul evden eve nakliyat istanbul eşya depolama
İYİ Parti İyilik Düşünüyor
Yazarlar // 24 Şubat 2021 Çarşamba 08:53

İsmail BAŞARAN

MHP’den ayrıldıktan sonra İYİ Parti’ye geçen Samsun Milletvekili Erhan Usta, SGK ve vergi alacaklarının yapılandırılmasına ilişkin ilk taksit ödemesinin bu yılsonuna kadar ertelenmesi talebinde bulundu. Usta pandemiyle mücadelede esnafa verilen desteklerin devam etmesinin, ekonominin sıhhati açısından önemli olduğunu da belirtti.

Bu borçların bu yılın sonuna kadar ötelenmesini istemek bir milletvekilinin her zaman vatandaşın yanında olduğunun göstergesidir. Adı üstünde milletin vekili olmak kolay değildir. Millet neyle dertleniyorsa onu dert edinmek, millet hangi sıkıntıları çekiyorsa aynı sıkıntıları bilmek kısaca vatandaşın her zaman yanında olmak gerekir. Bunu yapan milletvekilleri de gönülleri fetheder.

Usta esnafın yanında olmasının nedenini açıklarken de  “Esnaf ayakta kalmazsa ekonomi de ayakta kalmaz” düşüncesi içinde olduğunu her zaman dile getiriyor.

Esnaf SGK prim borçlarının yeniden yapılandırılmasını istiyor ancak iktidardaki partilerden ses çıkmıyor. İktidardaki partiler kulaklarını vatandaşa kapatmışlar, MHP Genel Başkanı ile AK Parti Genel Başkanı birbirlerine pas ayıp duruyorlar ancak bu top çevirmeyi artık vatandaş yemiyor. Çünkü vatandaşın artık bu tür suni gündemlere karınları tok…

 

CANİK ÖĞRENCİLERİN YANINDA

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, öğrencilerin yüreklerine su serpti. Sandıkçı liseler ve üniversitelerde sınavlarda başarılı olan öğrencilere çeşitli hediyeler dağıtacakmış. Bu konunun takipçisi olacak ve nelerin dağıtıldığını da buradan duyuracağız elbet. Dağıtmazsa da dağıtmadığını dile getireceğiz elbet.

Bu açıklamadan sonra merak ettiğim konu özellikle kırsaldaki mahallelerde ve ihtiyacı olan öğrencilere uzaktan eğitimleri için ne tür yardım yapıldığıdır. Örneğin Canik Belediyesi kaç adet tablet dağıttı, kaç mahallede öğrenciler için internet sağlandı?

 

DARISI BAŞIMIZA

Belçika'da bir milletvekili parti değiştirmeye kalkınca yer yerinden oynadı. Halk milletvekilini satılmışlıkla ve ihanetle suçladı. Türkiye'de ise parti değiştiren vekil neredeyse baş tacı ediliyor.

Belçika'da Hıristiyan Demokrat Parti üyesi milletvekili Richard Fournaux, Liberal Parti'ye geçeceğini açıklayınca ortalık karıştı. Belçikalılar hayatlarında ilk kez karşılaştıkları bu olay karşısında şok yaşadı. Gazete, radyo ve televizyonlar bu gelişmeyi flaş haber olarak duyurdu. Bir anda tartışmalar başladı.

Hıristiyan Demokrat Parti, Fournaux'yu siyasi ahlaksızlık ve satılmışlıkla suçlayarak 22 yıllık politikacının siyasi yaşamının sona erdiğini bildirdi. Gazeteleri ve televizyonları arayan halk, bir politikacının partisinden ihraç edilmedikçe başka bir siyasi oluşuma katılmasını seçmene ihanet olarak değerlendirdi.

Belçika basını, parti değiştiren bir milletvekiline yeni partisinde de şüpheyle bakılacağı ve gelecek seçimlerde seçilme şansının çok düşük olduğu değerlendirmesini yaptı. Belçikalılar Portekiz sisteminin uygulanmasını istiyor. Portekiz'de partisinden ayrılan bir kişinin milletvekilliği de düşüyor.”

Siyasi yelpazenin bir yanından simetri durumundaki diğer yanına kadar dolaşan insanları görünce “Darısı Bizim Başımıza” demekten kendimi alamadım. Bu anlayışa sahip olduğumuz zaman hem demokrasimizi hem de ülkemizi kurtarmış olacağız.

 

GÜNÜN SÖZÜ

Pirincindeki siyah taştan korkma, beyaz taştan kork...(Arif Nihad Asya)