bonus veren siteler bonus veren siteler bonus veren siteler evden eve nakliyat cappadocia green tour
  İlçeler ve Sağlık
Yazarlar // 4 Kasım 2022 Cuma 15:28

İsmail BAŞARAN

Vali Doç. Dr. Zülkif Dağlı Samsun’da mutlaka çalışıyordur. Kendisine yani Samsun’a bağlı ilçeler ve köyleriyle mahallelerini de geziyordur veya oralardan da haber alıyordur. Yakakent Samsun’un ilçesi yani yönetim olarak Samsun’a dolayısıyla da Sayın Dağlı’ya bağlıdır. Haliyle Sağlık da kendisinden sorulmaktadır.

Dün Yakakent’te bir sağlık ocağına gittim. Sağlık ocağında üç doktor görevli olması gerekiyordu kadrosu öyle çünkü.

Ancak bir doktor vardı ve vatandaşa hizmet ediyordu. Bir doktor köylere yani ilçenin mahallelerine göreve gitmiş, diğeri ise rahatsızmış ve göreve geç gelmiş. Doktor da bir insandır makine değildir, rahatsız da olabilir olur, ailesinden birisi rahatsızlanıp işe geç gidebilir. Ancak üç doktordan ikisinin sağlık ocağında bulunmaması ve yükün orada bir doktora bırakılması işlerin aksamasına hastaların yani Sağlık Ocağına gidenlerin sağlıklarına hangi ölçüde kavuştukları sorusunun sorulmasına neden olabilir.

Sayın Vali Dağlı, bu konuda acaba ne düşünüyor. Sadece Yakakent değil elbette, diğer ilçelerde ve sağlık ocaklarında benzeri sağlık aksaklıkları vardır, bunların giderilmesi için bir çalışma yapılacak mı ve insanlar sağlık Ocaklarında rahatlıkla bakılabilecekler mi?

 

MEZAR TAŞI YAZISI

Yunus Emre öldüğünde mezar taşına yazılması için yazmış yazıyı. Hem öyle bir yazı ki, Mezar Taşı yazını demeye bin şahit ister. Yazı bir hayatı özetliyor adeta.

Mezar taşımızda da bir yazı:

Bu dünyadan gider olduk, Kalanlara selam olsun, Bizim için hayır dua Kılanlara selam olsun. Ecel büke belimizi

Söyletmeye dilimizi, Hasta iken halimizi Soranlara selam olsun. Sala verile kastımıza, Gider olduk dostumuza

Namaz için üstümüze, Duranlara selam olsun.

Selam olsun dostlarımıza. Önemli olan yaşamak değil sadece, yaşarken dost kazanmak. Kazandığın dostların sen öldüğünde Mezarına gelmeleri için kazanacaksın dostları.

 

GÜNÜN SÖZÜ

Zenginlik insanı ya destekler ya da yönetir. (HORATİUS)