bonus veren siteler bonus veren siteler bonus veren siteler istanbul evden eve nakliyat cappadocia green tour istanbul sex shop
İktidar Yine Kandırdı
Yazarlar // 30 Kasım 2022 Çarşamba 22:39

İsmail BAŞARAN

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz döneminde başlanıyordu, bitirilecekti, olmadı. Olmadı çünkü İktidar yıllardır Samsun’u kandırmayı sürdürüyor, vatandaş ise gıkını bile çıkarmıyor. Samsun’daki tersane ne oldu? Yıllar geçti ağaçlar kesildikten sonra bir kazma bile vurulmadı. Yani, İktidar Samsun’u ve Samsun halkını kandırdı. Hep yaptığı gibi yine yaptı yapacağını.

Tersanede 17 bin işçinin çalışacaktı. Vatandaş bu sözlere kandı ve oylarını da verdi AK Parti’ye. Aradan kaç yıl geçti? Ne tersane var ne de orada kayık çekilecek bir yer. Ne meşeler kaldı ne de çamlar. Yani AK Parti Samsun halkını kandırmayı sürdürüyor.

Yakında seçim var yine gündeme gelirse orası, söz verenler alsın ellerine kazma küreği gitsin tersane kurmaya başlasınlar. Samsun halkının bundan böyle kandırılmaya ihtiyacı da yok, zamanı da yok. Orada çam ormanı vardı, çamları söküp meşelik yapanlar hesap vermeliler, neden halen hesap vermediler? Sahi 17 bin işçiyi AK Parti tersaneye yerleştiremedi de nereye yerleştirdi bilen var mı? Orda iş bulacakları içim oy verenler şimdi ne düşünüyorlar acaba? Yeni verilecek sözlere kanacaklar mı yoksa geçti Bor’un pazarı mı diyecekler. Vatandaş tersanenin hesabını sandıkta sorar mı sizce? Ben soracağım, hatta seçim öncesi soracağın. Halkı oy alabilmek adına kandıranların, aldatanların, verdikleri bu sözü yerine getirmeyenlerin cezalandırıldığını hatırlıyorum da bu uygulama neden Samsun’da yok? Acaba “Beni aldatıp oyumu aldılar” diye yargıya giden mi yok?

 

İKTİDAR VERGİ PEŞİNDE

Yeniden değerleme oranının yer aldığı Gelir İdaresi Başkanlığı'nın tebliği Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, 2022 yılı için yeniden değerleme oranı yüzde 122,93 olarak uygulanacak. Buna göre yeni yılda Motorlu Taşıtlar Vergisi, ehliyet-pasaport harçları ve trafik cezaları bu oranda artış gösterecek. Kısaca vergiler yine belimizi kıracak.

Yurt içi üretici fiyat endeksinin on iki aylık ortalaması esas alınarak belirlenen yeniden değerleme oranı, yüzde 122,93 olarak uygulanacak. Yeniden değerleme oranının yer aldığı Gelir İdaresi Başkanlığı'nın tebliği de Resmi Gazete'de yayımlandı.

Vergi toplayacaklar, toplanacak vergi miktarı da artacak. Bunu neden yapıyor iktidar? Ya seçimleri kazanacaklarını düşünüyorlar o nedenle de korkmuyorlar ya da kaybedeceklerini gördükleri için bundan sonrası tufan diyorlar.

 

GÜNÜN SÖZÜ

Gücüne eşit hayaller için dua etme. Hayallerine eşit güç için dua et.  Micheal Nolan