bonus veren siteler bonus veren siteler bonus veren siteler istanbul evden eve nakliyat cappadocia green tour istanbul sex shop
İKTİDAR NE DÜŞÜNÜYOR?
Yazarlar // 28 Kasım 2022 Pazartesi 11:23

İsmail BAŞARAN

Önümüzde seçim var. İktidar da muhalefet de seçime hatırlanıyor. Önümüzdeki seçimlerin en belirgin önde giden çekicisi belediyeler olacak gibi görünüyor. Türkiye’nin genelinde Muhalefetteki belediyelerin maçın kazanılmasında sonucun belirlenmesinde seçimlerde büyük rol oynayacakları ayan beyan ortada.

Bu sonuca nereden vardığıma gelince?

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu İktidarın ne kadar borçlandığını anlatınca bu paraların ceplere gitmeyeceğini düşündüm. O zaman ne olacak para, vatandaşa özellikle de yandaşlara aktarılacak mutlaka. Vatandaş olarak bana gelmeyecek ya paralardan, ben sadece borçlanmış olacağım. Türkiye'de seçim yakında yapılacak. İktidar seçimleri kolay kazamayacağını hissetmiş olmalı ki kaybedersek “bizden sonrası tufan” demek istiyor herhalde.

Biz borçlanalım ki gelecek olanlar bizim borçları ödesinler yatırım yapamasınlar ve sonra biz de “bizim zamanımızda” diye söze başlasınlar.

İktidara bir soru: İçince bulunduğumuz ayda ve önümüzdeki ayda ne kadar borç ödeyeceğiz, bu borçları ödemek için dışarıdan borç alacakmıyız? Eğer borcu borçla ödeyeceksek, borcu borçla ödeyenlerden de hesap sormak gerekiyor herhalde.

Neslihan Hancıoğlu “bu iktidar sanki ‘seçimi kaybedersek, ekonomi batsın” diye düşünüyor. Bu iktidarı uyarıyoruz, o yangın hepimizi yakar” dedi. Siz de düşünün şimdi yangını söndürmenin kinin işi olduğunu? Yangını yakanlar bırakıp kaçarsa yakalanınca ne olacak? Türkiye’yi ve Türk insanını böyle dar boğaza itenler ve yatırımlarını sürekli yandaşlara yaptırıp para kazanmalarını sağlayanlar yargılanmayacak mı?

Yargılanmanın ne demek olduğunu yıllar önce ben yani çocukluğu geçtiğim yıllarda yaşadım. Türkiye’yi batıranların yargılanmalarını TRT’nin radyo kanallarından izledim.  O zaman Amerikancı olan iktidarın yanında Amerika’nın olmadığını yaşadım. Sonrasında ne olduğunu hatırlamak bile istemiyorum. Allah Türk İnsanına böyle günleri bir daha yaşatmasın.

 

YEREL YÖNETİM SORUNU

Samsun’un en büyük sorunlarından birisi de Yerel yönetim sorunudur. Özellikle de Büyükşehir’in yönetilmesi sorun haline gelmiştir.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Son 30 yılın en kötü dönemini yaşamaktadır. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir Samsunlu için mi, partisi için mi kendisi için mi çalışmaktadır bunu kestirebilmek mümkün değil.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Mustafa Demir döneminde ne gibi hizmetler yapmıştır? Ne kadar ara harcamıştır. Yıkılanlara ne kadar para harcanmıştır? Yapılan hizmetler kime veya kimlere yaptırılmıştır?

Bu soruları aslında buradan değil Muhalefet Partileri yargı önünde sormalıdır. Peki, muhalefet bunları neden sormuyor, ne çekinceleri var?

 

GÜNÜN SÖZÜ

Kuyuda su kalmayınca onun kıymetini anlarız...(B. Franklin)