bonus veren siteler bonus veren siteler bonus veren siteler istanbul evden eve nakliyat cappadocia green tour istanbul sex shop
Hızlı Tren Gelecek mi?
Yazarlar // 12 Kasım 2022 Cumartesi 13:32

İsmail BAŞARAN

Eskiden söylenirdi; Kara tren gelmez mola düdüğünü çalmaz ola, gurbet ele yar yolladım mektubumu almaz ola… Samsun’a gelecek olduğu söylenen Hızlı Tren halen gelemedi. AK Parti İktidarı bu treni yola çıkardı mı, Samsun’a gelecek mi tren henüz belli değil. Bu konuda bir açıklama da yok.

Sanırım önümüzdeki günlerde bu konuda bir açıklama yapılır, çünkü Türkiye Seçim havasına girdim durumda. Bu havalarda iktidarların yaptığı tek iş vatandaşın gönlünü hoş tutmak ve sözler vermektir. Sözler verilir hep ancak tutulmaz verilen sözler. Hızlı Tren’in Samsun’a bir türlü gelememesi de verilen sözlerin tutulmamasının bir göstergesidir.

Önümüzdeki günlerde Ulaştırma Bakanlığı’nda böyle bir açıklama bekliyorum ben, Hızlı Tren’in yapımına başlanır tren vatandaş sandığı gitmeden de gelebilir derler. Ben de inanırım vatandaş olarak. Samsun ile Ankara’yı ve Samsun ile İzmir, İstanbul gibi illeri hızlı tren ağıyla bağlamak mümkün olacaktır.  Bekleyip göreceğiz. Bugüne kadar bu konuda verilen sözler tutulmadı. Çünkü İktidar Samsun’a çok sözler verdi daha önce.

Bunlardan birisi tersane idi. Hani orada güzelim ağaçlar kesilmişti liman yapılacaktı, tersane için havuzlar gerçekleştirilecekti, sözler verildi ancak havada kaldı o sözler. Belli olmaz bakarsınız yeniden gündeme gelebilir. Vatandaş da yer verilen bu sözleri.

İktidarda olanlar, vatandaş artık verilen sözleri yemiyor. Halkın içine girip bir araştırın siz de göreceksiniz. Seçim gelirken Samsun’da vatandaşa “Yapacağız” kelimesini asla kullanmayın çünkü kötü kelimeler duyabilirsiniz. Siz sahada gezerken halka verdiğiniz sözlerin neden tutulamadığının gerekçelerini sıralayın. Halkın bu kadar ekonomik zorluklar altında neden bırakıldığını dile getirin. Tabi yapabilirseniz.

 

BÜYÜKŞEHİR VE OKULLAR

Samsun’da Büyükşehir Belediyesi okullara yardım ediyor mu, Okuyan çocuklarımıza beslenme çantaları dağıtıyor mu gören var mı? Böyle bir projeleri var mı, yok.

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin tek projesi, yıkmak ve yenlerine oteller büyük binalar yapmak. Köyde kırsalda yaşayan hiç kimse o otellere gidemeyecektir. Köye gittiğimizde vatandaşla konuşurken yaptığınız otelleri anlatırsınız artık.  Okullara gıda yardımında bulunmadığınızın nedenlerini sorduklarında paraları otellere harcadığınızı söylersiniz. Bu okul ve öğrenci yardımları sadece Büyükşehir’in işi değildir. İlçe belediyeleri de bu yardımları yapabilir. Haydi belediyeler eller cebe çocuklarımıza beslenme konularında yardım yapalım.

GÜNÜN SÖZÜ

Memleketler parasızlıktan değil, ahlaksızlıktan çökerler. (Cicero)