limanbet limanbet bonus veren siteler bonus veren siteler bonus veren siteler istanbul evden eve nakliyat cappadocia green tour istanbul sex shop jojobet giriş jojobet casino siteleri holiganbet holiganbet istanbul evden eve nakliyat istanbul eşya depolama
  Gülsan ve Yıkım İşi
Yazarlar // 17 Kasım 2022 Perşembe 20:30

İsmail BAŞARAN

 

Bir zamanlar Samsun’da tartışılan bir konu vardı. Bu konu da GÜLSAN Sanayi Sitesi’nin yıkılıp taşınmasıydı. Sanayi Sitesi yıkılacak ve Atakum ile Atakent’in üst taraflarında bir bölgeye nakledilecekti. Ne oldu bu iş, taşınmadan vaz mı geçildi yoksa. Ya da Bir önceki dönem Belediye Başkanı’nın projesiydi de Mustafa Demir ve Meclis o nedenle mi böyle bir karar almayı akıllarına getirmişti.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Demir böyle bir konuyu gündeme suları bulandırmak için mi taşımıştı. Elbette öyle değildir, vardır bir ince hesabı. Belki de oraya yeni iş merkezleri kurulması için planlama bile yapılmıştır.

Şehrin ortasında sanayi sitesi mi olur diye soranlar var ve de taşınmasını isteyenler ortada. Oradaki iş yerleri vatandaşın.. Mustafa Demir oradaki insanlara sordu mu taşınma konusunu? Sormadı elbet, çünkü ben yaptım oldu mantığı var ortalıkta. Hükümet neyi nasıl vatandaşın isteği dışında yapıyorsa Mustafa Demir de Samsun’da aynını uyguluyor. Oysa vatandaşa sorulmalı bu ve sonra taşınma gerçekleştirilmeli.

Futbol sahasını yıkıp millet bahçesine çevirenler sanayi sitesinin yerini ya satarlar ya da millet bahçesine çevirirler. Öyle ya orada da bir bardak çay bir de kek verirler, yani vatandaşı yine keklerler.

 

GÜNÜN SÖZÜ

Eğer yürüdüğün yolda engeller yoksa o yol seni bir yere götürmez. (Bernard Shaw)