bonus veren siteler bonus veren siteler bonus veren siteler istanbul evden eve nakliyat cappadocia green tour istanbul sex shop
CAMİ VE MUSALLA TAŞI
Yazarlar // 29 Kasım 2022 Salı 12:17

İsmail BAŞARAN

Samsun’da konutlar yapılıyor. TOKİ bu işin erbabı oldu da binalar nerede yapılıyor? Bundan önce koca havaalanı yıkılmıştı ya, yenileri de yıkıp mı yapılıyor, neden hep yıkıp yapıyorlar? İkinci etap projesi kapsamında 201 bin 473 metrekarelik alanda toplamda 1404 konut ile 37 iş yeri ile 3 bin metrekare büyüklüğünde cami inşa ediliyor.

İkinci etap birinci bölgedeki 694 konut ile 9 dükkânın inşaatının yüzde 85’i tamamlandı. 710 konut ile 28 iş yerinin yapıldığı ikinci bölgede çalışmalar ise yüzde 63 seviyesine ulaştı. Rezerv konut inşaatlarında büyük ilerleme kat edildi. Çalışmaları yakından takip eden Büyükşehir Belediyesi, diğer mahallelerde kentsel dönüşümü başlatmak için gün sayıyor.

Rezerv konutlar yapılıyormuş. Millet oturacak ev bulamıyor, bula da ne zaman yıkılacağı belli değil.  Oturulacaklar tamamlanmadan rezerv konutlar da tamamlanmak üzereymiş. Önce rezerv ne demek onu öğrenelim. Rezerv “ileride kullanılmak üzere artırılmış, biriktirilmiş, saklanmış” anlamı taşıyor.

İnsanlar oturacak yer bulamıyor sıkıntı içinde günlerini geçiriyor, devlet bunlara kon ut yapıp vereceğine rezerv konutlar yapıyor. Garibana talkım verilirken binalar paralı olanlar satılıyor yani salkımı zengin yiyor.

Binalar yapılırken oturulacak olanlar değil de herhalde Cami ve yanında musalla taşı da bulunacak, kısaca oturulacak binalardan evvel gidilecek yerin, yaşanacak evlerin tamamlanması gerekmiyor mu?

Oturulacak evlerden sonra o bölgelerde okul da yapılıyor mu? Yapılıyorsa iyi yapılıyor yapılmıyorsa neden yapılmıyor, para mı yok okul yapmaya yoksa içinde görevlendirilecek öğretmen mi yok? Camiye imam ve müezzin bulanlar herhalde yapılacak okula öğretmen de bulabilirler sanırım.

DEMİR YIKMAKLA GÜN GEÇİRİYOR

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir yıkmaktan yapmaya ve yıkmaya para harcadığı için yapmaya sanırım para bulamıyor. O nedenle de sürekli günlerini heba ediyor.

Arkadaş, biraz da Samsunluların lehine çalışsan olmaz mı? Samsun sadece merkez değildir Mustafa Demir. Samsun’un ilçeleri ve o ilçelerin köyden dönüştürdüğünüz mahalleleriniz var, bu mahalleler de hizmet bekliyorlar.

İşte bu nedenle yıkmaktan artık vazgeç de yapmaya yönel. Görevin bitip köşene çekildiğinde seni “iyi” olarak ansın Samsunlular. Artık yıkmayı bırak da garibana yardım etmekle başla yeni yıla. Çünkü 2022 bitiyor ve 2023 geliyor. 2023’te yani Cumhuriyet’in yüzüncü yılında iyi işler yap, yap ki iyi anılasın.

GÜNÜN SÖZÜ

Yıllar, günlerin hiç bir zaman bilemeyeceği birçok şeyi öğretirler...(Waldo Emerson)