bonus veren siteler bonus veren siteler bonus veren siteler istanbul evden eve nakliyat cappadocia green tour istanbul sex shop
Büyük Lider Olabilmek
Yazarlar // 23 Nisan 2021 Cuma 23:27

İsmail BAŞARAN

“Türk Genci devrimlerin ve Cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten fazla inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir. Bunları güçsüz düşürecek en küçük ve en büyük kıpırtı ve bir davranış duydu mu “Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır” demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Polis gelecek, asıl suçluları bırakıp, suçlu diye onu yakalayacaktır. Genç, “Polis henüz cumhuriyetin ve devrimin polisi değildir” diye düşünecek, ama hiçbir zaman yalvarmayacaktır. Mahkeme onu yargılayacaktır. Yine düşünecek, “demek adalet örgütünü de düzeltmek, yönetim biçimine göre düzenlemek gerek” diyecektir.
Onu hapse atacaklar. Yasal yollarla karşı çıkışlarda bulunmakla birlikte bana, başbakana ve meclise telgraflar yağdırıp, haksız ve suçsuz olduğu için salıverilmesine çalışılmasını, kayrılmasını istemeyecek. Diyecek ki, “İnanç ve kanaatimin gereğini yaptım. Araya girişimde ve eylemimde haklıyım. Eğer buraya haksız olarak gelmişsem, bu haksızlığı ortaya koyan nedenleri ve etkenleri düzeltmek de benim görevimdir.”
İşte benim anladığım Türk Genci ve Türk Gençliği!”
Mustafa Kemal Atatürk bunları 5 Şubat 1933’te Bursa’da söylemiş. Bugünü yıllar önceden görebilmek, Dünya Lideri olmanın sonucudur.

ÇOCUK MECLİSLERİ KURULMALI
Koltuklar devredilince ve cicili bicili kelimelerle kurulan cümleler  çocukların oturudukları koltuklarının karqşısında söylenince  iş bitiyor mu? Bitmemeli,  çocuklar da bu ükede yaşıyorarsa yönetim için kararlar almalı.
1980’li yılların ortasıydı. Sinop’un Ayancık İlçesi’nde eğitimci Rıfat Örnek belediye başkanı seçilmişti. Seçimden sonra toplanan belediye meclisi Çocuk Meclisi kurulmasını kararlaştırmıştı.
Çocuk Meclisi kurulması kararının alındığı Ayancık belediyesi meclisi toplantısını da yaklaşık üç ay kadar sonra oluşturulan Çocuk Meclisi’nin ilk toplantısını da izlemiştim. Çocuklar Ayancık’ta öncelikle Çocuk Bahçesi istemişlerdi.
Ayancık belediyesi, çocuk meclisinin aldığı kararı bir sonraki toplantısında görüşmüş ve ardından Ayancık’ta yaşayan çocuklar yeni bahçesine kavuşmuştu. Samsun’da da belediye meclisleri Çocuk Meclisi oluşturulması kararı alabilirler pekala.
Bu çocuk meclislerinin aldıkları uygulanabilir kararlar da görüşülüp hayata geçirebilirler. Bu çocuklar büyüyünce bu kenti, bu ülkeyi yönetmeyecekler mi, bugünden yönetime katılmalarında ne yanlışlık olabilir ki?

GÜNÜN SÖZÜ
Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklalini, Türk Cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir. (M. Kemal ATATÜRK)

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN