limanbet limanbet bonus veren siteler bonus veren siteler bonus veren siteler istanbul evden eve nakliyat cappadocia green tour istanbul sex shop jojobet giriş jojobet casino siteleri holiganbet holiganbet istanbul evden eve nakliyat istanbul eşya depolama
OMÜ'de kişisel medikal illüstrasyon sergisi
SAĞLIK // 22 Mart 2022 Salı 09:38 // Güncelleme: 22 Mart 2022 Salı 09:38

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Sefa Ersan Kaya'nın genel cerrahi ve hasta eğitimi üzerine yaptığı dijital tasarım sergisi Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi fuaye alanında açıldı.

OMÜ'de kişisel medikal illüstrasyon sergisi

Akademik anlamda Türkiye'de yapılan sayılı sergilerden bir tanesi olan dijital fotoğraf sergisi ziyaretçilerden büyük ilgi gördü. Serginin açılışına; Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cengiz Çokluk, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Gamze Alaylı, Prof. Dr. Tevfik Sünter, Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Fatih Özkan, hastane müdürleri ve davetliler katıldı.

 

Genel cerrahi ve hasta eğitimi üzerine yaptığı çalışmalar katılımcılar tarafından büyük beğeni toplayan Dr. Öğretim Üyesi Sefa Ersan Kaya, "Tıbbı illüstrasyon bu mesleğin çok farklı alanlarından birisidir. Son yıllarda uluslararası dergilere kabul edilen Türkiye kökenli makalelerdeki artış bizlere önemli bir şey söylüyor; Türk eğitimlerinin giderek artan uluslararası sunumlarına kaliteli görsellerin eşlik etmesi çok önemli. Bu görsel desteği verecek olan kişiler bu alanda eğitim almış bu alandaki çizim felsefesini kavramış medikal illüstratörlerdir." ifadelerini kullandı.

 

Kişisel Medikal İllüstrasyon Sergisi 21-27 Mart tarihleri arasında tüm ziyaretçilere açık olacak.

OMÜ'de kişisel medikal illüstrasyon sergisi