bonus veren siteler bonus veren siteler bonus veren siteler evden eve nakliyat cappadocia green tour
OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi'nden başarılı ameliyatlar...
SAĞLIK // 21 Mart 2022 Pazartesi 13:03 // Güncelleme: 21 Mart 2022 Pazartesi 13:03
OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi'nden başarılı ameliyatlar...

Yemek borusunun diğer cerrahi hastalıklarında da olduğu gibi son yıllarda sıklığı giderek artan kapalı ameliyatlarla Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Göğüs Cerrahi Anabilim Dalı sadece yurtiçindeki hastaları değil yurt dışından da hasta kabul eden öncü bir klinik olarak çalışmalarına devam ediyor.

 

Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Yasemin Bilgin Büyükkarabacak ve ekibi tarafından başarıyla gerçekleştirilen ameliyatlarla; yemek borusunun (özofagus) mideye yakın kısmında görülen anormal genişlemeler olan distal özofagus divertikülleri, hastalarda yutma güçlüğü, ağız kokusu gibi şikayetlerle kendini gösteren, ilerleyen dönemlerde yemek borusunda duvar harabiyeti ve yırtılma gibi komplikasyonların tedavisi yapılıyor.

 

Günümüzde çoğu hastalıkta öncelikli cerrahi yaklaşım haline gelen endoskopik (kapalı) ameliyatlar, özofagus divertiküllerinde de tercih edilen yaklaşım haline geldi. Ameliyatlarda kullanılan malzemelerin teknolojik gelişmeleri ve gelişen teknikler sayesinde endoskopik cerrahi yöntemlerle hastaların ameliyat sonrası yaşam kalitesi ve hastanede yatış sürelerinde büyük iyileşmeler sağlanıyor.