limanbet limanbet bonus veren siteler bonus veren siteler bonus veren siteler istanbul evden eve nakliyat cappadocia green tour istanbul sex shop jojobet giriş jojobet casino siteleri holiganbet holiganbet istanbul evden eve nakliyat istanbul eşya depolama
Açıkta gıda bekletene ceza
SAĞLIK // 8 Ocak 2023 Pazar 22:38 // Güncelleme: 8 Ocak 2023 Pazar 22:38
Açıkta gıda bekletene ceza
Samsun'un İlkadım ilçesinde halkın sağlıklı ve hijyenik gıdaya ulaşmasını sağlamak amacıyla denetimlerine hız kazandıran zabıta ekipleri, farklı kollarda denetimlerini hummalı bir şekilde devam ettiriyor.

 

İŞLETMELERE UYARI
Kentin işlek noktalarındaki restoran ve lokantalar denetlendi. İşletmelerin mutfakları başta olmak üzere hijyen ve temizlik denetimlerini titizlikle sürdüren zabıta ekipleri, işletmelere gıda ürünlerini açıkta korunmaması için uyarılarda bulundu.

 

Gıda ürünlerinin saklama koşullarına uyulması gerektiğini belirten zabıta ekipleri, vatandaşların sağlığını tehdit edecek şekilde ürünleri saklayan ve hijyen koşullarını sağlamadığı tespit edilen işletmelere yönelik gerekli işlemleri uyguladı.

 

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "Belediye olarak sadece üzerimize düşen vazifeleri yapmakla yetinmiyor, sosyal belediyeciliğin gereklerini de yerine getiriyoruz. Vatandaşlarımızın sağlığının korunmasına yönelik yapılan çalışmalar, yapılabilecek tüm hizmetlerin en başında gelmektedir. Biz hem esnafımızın hem de vatandaşımızın yanında olmaya devam edeceğiz" dedi.