bonus veren siteler bonus veren siteler bonus veren siteler istanbul evden eve nakliyat cappadocia green tour istanbul sex shop
Suçlu Biziz
Yazarlar // 23 Ocak 2023 Pazartesi 01:20

İsmail BAŞARAN

Antalya’da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Samsun'da da uzun yıllar gazetecilik yapan Ali Orhan Lazaloğlu’nun adı Muratpaşa’da parkta yaşayacak. Bu haberi okuyunca önce suçlu kim diye düşündüm. Sonra karar verdim; suçlu Samsun’da görev yapan gazeteciler ve de Belediyelerdir.

Neden suçlu biziz? Çünkü biz arkadaşımızı yeteri gibi uğurlayamamışız, çünkü biz bu konuda yani arkadaşımızın adının bir yere verilmesini sağlayamamış. Maalesef biz bunu sadece Ali Orhan için değil daha önce gönderdiklerimiz için de yapmamışız yapamamışız. Nazif Demirel gitti, Ferruh Çetin gitti, Adem Bilir gitti. Daha gidenler de oldu. Maalesef biz Samsun’da çalışan gazeteciler ve bu gazetecilerin dernekleri olarak üzerimize düşen görevleri yapamadık. Neden? Hep ölen ölür kalan sağlar bizimdir mantığını mı yürüttük? Eğer böyle yaptıysak yanlış yaptık. Eğer yapmamız gerekeni düşünememişsek ve yapamamışsak en kısa zamanda derneklerin yöneticileri bir araya gelip falanca dernek filanca dernek diye bakmadan yapılmalıdır yapılması gerekeni.

Ya biz Samsun’daki gazeteciler, Antalya'daki Gazeteciler Cemiyetleri kadar olamamışız ya da Samsun’daki Belediyelerden herhangi biri bunu yapmayı düşünmemiş ve Antalya'daki bir belediyeyi yönetenler kadar düşünememişler.

Samsun’daki Gazeteciler Cemiyetleri en kısa zamanda bir araya gelip Samsun’un gelişimi ve adının duyulması için emek veren, bu dünyadan göçüp giden gazeteci arkadaşlarımız için bir anıtı bile çok görmüş yönetenler.
Antalya’da yapılan bize ders olmalıdır. Eğer Samsun’u yönetenler, Samsun’un değerlerine sahip çıkmıyorlarsa Samsun’da görev yapmamalıdır ve bundan sonra karşımıza aday olarak da çıkarılmamalıdırlar. Samsun halkı olarak üzerinde durulması ve de dikkat edilmesi gereken Samsun’un değerlerine değer vermeyenlerin aday gösterilmesinin önüne geçmektir.

İstanbul’un Maltepe sahilinde bir park gördüm. Herkesin görebileceği bir yerde bir heykel vardı o parkta. Parktaki heykel rahmetli Adnan Kahveci’ye aitti.

İstanbul’un göbeğinde yaşatmış Maltepe Belediyesi Adnan Kahveci’yi. Aynı Adnan Kahveci, maalesef Samsun’da bir parkta küçücük bir heykelcikle yaşatılmak isteniyor. Samsun’da ne Büyükşehir Belediyesi ne de İlkadım Belediyesi Adnan Kahveci’ye yakışır bir park ve heykel yapamamışlar. Değerlerine sahip çıkamayanlar yarınlarda değersizleşmeye mahkûmdurlar, bugün bunu unutanlar yarın kendilerinin de unutulacağını atmamalıdırlar. Evet, suçlular bu kentte yaşayıp da değerlerine sahip çıkmayan halkın ta kendisidir.

Bakalım, kimler veya hangi kurumlar buna Samsun’un değerlerine sahip çıkacaktır.

 

CADDELERDEKİ PARK YERLERİ

Samsun Büyükşehir Belediyesi kent merkezindeki caddeleri yeniden düzenledi. Düzenlenen bu yerlere otopark hüviyeti verildi ve araçlar park ediyor belediye de vatandaştan park ücreti alıyor. Bu nasıl bir mantıktır. Vatandaşa hizmet edeceği yerde Samsun Büyükşehir Belediyesi hizmet alır hale gelmiş durumda, sadece para topluyorlar, alıyorlar, alıyorlar. Neden hizmet etme yerine Samsun Büyükşehir Belediyesi sadece yıkıyor ve vatandaştan para alıyor, neden?

Bu partiyi Samsun’da yönetenler akıllarından çıkarmasınlar uhdelerindeki belediyeler önümüzdeki seçimlerde ayaklarına taş bağlayacaktır. Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin yapamadıkları sandıkta bunun hesabını soracaktır.

GÜNÜN SÖZÜ

Çalışmak için müsait gün ve saat bekleme. Bil ki hergün ve her saat çalışmanın en müsait zamanıdır.