bonus veren siteler bonus veren siteler bonus veren siteler istanbul evden eve nakliyat cappadocia green tour istanbul sex shop
Gözler Adaylarda
Yazarlar // 16 Ocak 2023 Pazartesi 22:42

İsmail BAŞARAN

Seçim günü yaklaştı. Bir tarafta siyasi partiler milletvekilliği adaylarını belirleme uğraşı içinde. Diğer tarafta ise önce Büyükşehir Belediye Başkanlığı sonrasında da alt kademe yani ilçe belediye başkanlıkları konuşuluyor.

Samsun’da AK Parti Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Mustafa Demir ile mi yoksa yeni bir aday ile mi yarışa girecek?

Vatandaş arasında yapılan yoklamalarda Büyükşehir Belediye Başkanlığı için dışarıdan gelen değil Samsun’da büyüyen ve yerleşik olan bir aday gösterilmesi isteniyor. Vatandaş sanırım bu konuda haklı. Çünkü dışarıdan gelen aday kazandı kazanmasına ancak bu kez kazanamayacağı söylemleri dolaşıyor. Gerekçe olarak da Mutafa Demir’in sürekli yıkan ve yapmayan bir kişi olduğu iddiaları dolaşıyor ortada.

Bu seçim öyle sanıyorum ki sadece parti değil kişi de belirleyecek sonuçları. Samsun’sa seçmen artık Samsun’a hizmet etmiş kişilerden partilerin aday göstermelerini istiyor. Çünkü artık sadece Parti Liderlerinin “işte adayınız”  demesi de seçimi kazandırmayacak. Vatandaş adayını kendi belirlerse partilerin seçim kazanma şansı artacak. Seçimlerin sonuçları geçen dönem kırsalda belirlenmişti. Bu seçimlerde sadece kırsal belirlemeyecek sonuçları. Öyle iki kilo pirinç ve biraz da odun ile kazanılmayacak seçimler.

Samsun’da AK Parti seçimi nasıl kazanır? Bu soruyu kendime soru duruyorum ve vardığım sonuç aynı oluyor. Aday yine parti genel başkanı tarafından belirlenecek mutlaka ancak bu kez doğru bir aday belirlenmeli. AK Parti Genel Başkanı uzun zamandır yanında olan ve Samsun milletvekilliği yapan Cemal Yılmaz Demir’i aday gösterirse seçim kazanılır. Sadece seçim kazanılmakla kalmaz, Samsun da kazanır. Benim AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayım Cemal Yılmaz Demir’dir.

 

SAMSUN’UN SORUNU BÜYÜYOR

Samsun’da Büyükşehir Belediyesi’nin girişimleri ile özellikle ulaşım sorunun çözüme kavuşturulacağı anlatılıp duruldu. Özellikle de son yapılan seçimden sonra verilen sözler tutulmadı. Samsun’un ulaşım sorunu çözüme kavuşturulamadı. Ulaşımda sorunların çözülememesinin yanısıra sorunlar daha da büyümeye ve her geçen gün artmaya başladı.

Samsun’da merkez mahallelerinde ulaşım sorunu günden güne artıyor, yollar köstebek yuvasına benziyor. Bazı merkez ilçelerinde sözüm ona sokak aralarında beton yollar yapıldı ancak yapılan yeni yollar bile su tutar duruma geldi. Yağmur yağınca, yeterli akar olmayınca yağmur suları göle benzer hal aldı. Bu sırada da sokaklarda yürüyebilmek için hokkabaz olmak gerekiyor. Atlayacak, zıplayacak ve ıslanmadan evinizin yolunu bulabileceksiniz.
Samsun’daki sorun sadece yollarda değil. Özellikle Pazar kurulan yerlerde araç ulaşımının aksaması da vatandaşın zor durumda kalmasına neden oluyor.

 

GÜNÜN SÖZÜ
Bütün yerler, gökten aynı uzaklıktadır. (Robert Burton)