limanbet limanbet bonus veren siteler bonus veren siteler bonus veren siteler istanbul evden eve nakliyat cappadocia green tour istanbul sex shop jojobet giriş jojobet casino siteleri holiganbet holiganbet istanbul evden eve nakliyat istanbul eşya depolama
Biri Bizi Aldatıyor
Yazarlar // 5 Ağustos 2022 Cuma 19:48

İsmail BAŞARAN

Evet, aldatıyor da kim bu birisi veya birileri? Kim belli, Türkiye’yi yönetenler ya da yönettiklerini sananlar. Hatta biz vatandaşları da sizi yönetiyoruz diyerek aldatanlar. Bunların başında da Sayın Cumhurbaşkanı ve yardımcıları ile iktidar gelmektedir.

Eğer bizi yönettiklerini sanıyorlar ve her geçen gün moralimizi bozuyorlar hatta ekmeğimizle oynuyorlarsa hata bizde değil, hata işbaşındaki iktidardadır. Biz aldatılmaya hazır bekliyoruz, neden bizi aldatanları değiştirmiyoruz neden başımızı ellerimizin arasına alıp düşünüyoruz? Artık düşünmeyi bırakmamız ve bizi yönetenlere hesap sormamız gerekiyor.

Ben bu yazıyı yazarken bile aldatıldığımızı biliyordum siz de gerçekleri görün artık.

Dolar 18 lira olduğunda benzin 12 liraydı, bunu unutmamışsınızdır. Dolar 12 liraya çıktığında moralimiz bozulmuş ve adeta isyan edecek duruma gelmiştik.

Zaman geçti şimdi dolar yine 18 lira oldu, benzin ise 25 liraya yükseldi. Bu duruma ses çıkarmıyorsak kusur vatandaşlar olarak bizdedir.

Eğer ensemize vurulan her tokatta biraz daha suskunluğumuzu arttırıyorsak ensemize daha çok vuracaktır iktidar. Dolar 18 liradan seyrederken benzin 12 liraydı. Ne oldu da dolar yine aynı seyirdeyken birden 18 liraya yükseldi, benzin ise 25 liraya çıktı. Demek k fiyatların dolarla falan ilgisi yok biz vatandaşların silkinip kendimize gelmememizle alakalı bu durum. Biz sesimizi çıkarmamız gerekiyor, bize söylenenlerin gerçek olduğuna inanıp kaymamamız şarttır.

Benzin fiyatları daha da artacağa benziyor. Bu demektir ki ekmek fiyatları da artacaktır. Buğdayı ekemeyecek ve dışarıdan alacağız böylece ekmeğimizin fiyatı daha da artacak.

Ve de günden güne durumumuz daha da kötüye gidecek. İktidar ise bu girişin sorumlusu olarak biz vatandaşları gösterecek. Bu rakamlar bir soruyu akıla getiriyor. Gerçekten dürüst vatandaşlar mıyız?

Türkiye, dürüst ülke sıralamasında 66. sıradan 77. sıraya çıkmış.

Bu ne demek biliyor musunuz? Ülkemizin dürüstlüğü tartışılır durumda sizin anlayacağınız.

Ülkemizin bu sıra atlaması ise maalesef AKP döneminde olmuş. Hatırlıyor musunuz AKP’nin iş başına gelirkenki söylemlerini. “Hortumcuların önünü keseceğiz” diye söz vermişlerdi. Sıralamada yükselince dürüstlükte hangi duruma geldiğimizi anlıyorsunuz değil mi?

Türkiye’de hortumcuların önü kesildi mi?

Kesilmedi ve de kesileceğini sanmıyorum, çünkü hortumcuların önünün kesilmesi hortumculuktan yararlananların da ekmeğinin azalması demektir.

Samsun ve çevresinde ekilip biçilen tarla mı kaldı? Pirinç var mı, azaldı. Tütün var mı, yok oldu. Denizlerde balıkçılık var mı, balıklar uçup gidiyor adeta, balık yemek de lüks hale geldi.

Ey iktidar, ya doğru yönetin veya bırakıp gidin artık. Çünkü insanlar seslerini çıkarmıyorlar. Eğer sessizlik artıyorsa sonunda fırtına vardır herhalde. Aman fırtına gelmesin, gelirse en önce vatandaş değil yönetenler tutulurlar rüzgara.

 

GÜNÜN SÖZÜ

Bir insanın akıllı olmasına bir şey dediğimiz yok. Yeter ki; aklını başkalarına kabul ettirmeye çalışmasın. (Eflatun)