Sözler Tutulacak Mı?
Yazarlar // 29 Haziran 2018 Cuma 12:18

İsmail BAŞARAN

Seçim öncesinde hem cumhurbaşkanı adayları hem de milletvekili adayları bir dolu vaatlarda bulundular bir dolu sözler verdiler. Verilen bu sözler hep insanların hayat standardının yükselmesi içindi.

Terörün bitirilmesi için verildi sözler, ekonominin düze çıkarılması için yapılacak olanlar anlatıldı.

Oysa bu anlatılanları insanların büyük bölümü anlamadı. Karnı aç olanların algılamalarının düşük seviyelerde olduğunu doktorlar da dile getiriyorlar.

Yeni kısaca verilen sözleri karınları aç olduğundan algılamakta zorluk çeken yurdum insanının önümüzdeki günler ve aylarda değişeceğini pek de sanmıyorum. İktidar dağıtılan makarnalarla, şekerlerle oy alıyor damam da bu acaba nereye kadar sürecek?

Vatandaş geçim derdinde nasıl olsa, algılama zorluğu çekiyor o nedenle ne yaparsak yanımıza kar kalır diye düşünenler belki de yanlıyordur.

Algı operasyonlarının yeterli oyun alınmasında işe yaramadığını hem iktidar hem de muhalefet gördü. Çünkü vatandaş özellikle AK Parti ile Cumhuriyet Halk Partisi’ne sandıkta ders verdi ders. Önümüzde belediye başkanlığı seçimleri var.

Vatandaş şimdi özellikle iktidardan verdiği sözleri tutmasını bekleyecek ve sonucu görecek. Sandık önüne geldiğinde kararını öyle verecek. Şimdi verilen sözlerin tutulma zamanı kime unutmamalı.

 

BELEDİYE OTOBÜSLERİ

Yaz geldi, havalar ısındı, belediye otobüslerindeki olumsuzluklar yine gündemde. Hem özel hem de SAMULAŞ otobüslerine binen vatandaşlar sıcaklardan bunalınca isyan etme durumuna geldi.

Bu konudaki şikayetlerin Büyükşehir Belediyesinin ilgili birimlerine ulaştırıldığını belirten vatandaşlar sorunla ilgilenen olmamasından da yakınıyorlar.

Sorun gerçekten büyük. Trenlerde bir nebze olsa da serinlik veriliyor vagonlara ancak otobüslere ilgililerin binip seyahat etmelerinin gerektiğine inanıyorum.

Çünkü sıkıntıyı sadece çeken bilir derler, aynen öyle oluyor.