MHP’nin Suçu Yok mu?
Yazarlar // 18 Şubat 2020 Salı 18:09

İsmail BAŞARAN

Bir söz vardır. “Ne tarafa dönersen dön, popon hep arkanda kalır” derler. Bu sözün ne kadar gerçek olduğunu Türkiye’de siyasette ne kadar gerçek olduğunu görüyorsunuz.

Hatırlarsınız bir genel başkan vardı ve TBMM’de kürsüde konuşurken idam ipi atmıştı. Bu ipi atan da MHP’nin Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ydi. MHP şimdilerde Cumhur İttifakı’nın minik ortağı durumunda bulunuyor. Ancak gerçek de şu: MHP olmazsa Cumhur İttifakı da olmaz.

Türkiye’de ekonominin dibe vurması, hayat pahalılığının her geçen gün artması, başta Tank Palet Fabrikası olmak üzere devlet mallarının satılması MHP’nin verdiği destekle olmuyor mu?

Eleştiriler AK Parti’ye yönetiliyor da MHP neden acaba devre dışı bırakılıyor? MHP hayır dese Türk Ordusunun tank palet fabrikası satılabilir miydi? Elbette satılamazdı. Kısaca alınan ekonomik kararların olumsuzluklarında MHP de AK Parti kadar kusurludur.

Vatandaşın geçim zorluğu kuyusuna düşürülmesinde MHP de kusurludur. Su, Elektrik, Doğalgaz, Ulaşım gibi hayatımızın olmazsa olmazlarına gelen fahiş zamların arkasında MHP de olduğuna göre İktidarın küçük ortağı da suçludur, vatandaşı içinden çıkılmaz kuyuya atan suçlulardan birisidir.

AK Parti yapılacak bir seçimde vatandaştan yine din iman diyerek oy isteyebilir de MHP seçmeninden nasıl oy isteyecek? Hem AK Parti’nin hem de MHP’nin oylarının düştüğü bir gerçektir. AK Parti’den iki Parti daha çıkmaktadır yani kısaca bu partiler de büyük olasılıkla Cumhur İttifakının büyük ortağından oy alacaktır, bu da kaçınılmaz bir gerçektir.

FETO’nun siyasi ayağının bir türlü çıkarılmasında Meclis’te araştırılma önerisinde MHP’nin “Araştırılmasın” demesinin hiç mi etkisi yok. Kimse oy toplamak için milliyetçilik ve din iman maskesi altına gizlenmemelidir, çünkü vatandaş artık yemiyor, yiyenlerin de midesi bulanıyor.

 

SAMSUN BÖYLE OLMAMALI

Samsun’da son günlere es geçilen bir konu var, pek de gündeme gelmiyor. Kitap fuarında Atatürkçü Düşünce Derneğine stantta yer verilmemesiydi.

Bunun nedeni bir türlü de açıklanmadı. Atatürkçü düşünce derneğinin fuarda yer almaması nedeniyle protesto ediyor ve fuara katılmıyorum.

Oysa o Atatürk ki Kurtuluş Savaşını başlatmak için Anadolu’ya Samsun’dan ayak basmış ve arkadaşlarıyla bir ülke kurmuşlardı.

Kurtuluş savaşının başladığı Samsun’da açılan fuarda Atatürk’e yer verilmemesinin gerçek nedeni ne, bilen varsa haber versin.

 

GÜNÜN SÖZÜ

Bir insanın akıllı olmasına bir şey dediğimiz yok. Yeter ki; aklını başkalarına kabul ettirmeye çalışmasın. Eflatun