Bir puan direkten döndü
Yazarlar // 18 Ağustos 2012 Cumartesi 06:17

İsmail BAŞARAN

Göztepe ve Kartal karşılaşmalarından aldığı altı puanla birden havaya giren Samsunspor Bolu karşısına da bu moral ve havayla çıktı.
Dipten kurtulabilme düşüncesinin verdiği hırs ve azimle oyunun ilk onbeş dakikasında Samsunspor topa daha çok hakim olan taraftı.
Sonrasında ev sahibi Boluspor önce oyunda dengeyi kurdu ardından da üstünlüğü ele aldı.
Oyunun ilk yarısında Samsunspor savunmada hatalar yaptı ve bu nedenle de kalesinde gol pozisyonları gördü. Samsunspor orta alandı topa sahip
olamayınca da Boluspor hep atak üstünlüğünü elinde tuttu. Kırmızı Beyazlı ekip bu yarıda gol bölgelerinde de başarısızdı.
Samsunspor, İlk 45 dakikada rakip kalede bir tek pozisyon bulamadı.
İkinci yarıya Samsunspor yine savunma ağırlıklı bir anlayışla başladı. Oyun Samsunspor yarı sahasında geçince de ev sahibi Boluspor ataklarda
üstündü.
Bir Boluspor atağında Samsunspor'un savunma adamlarından Ercan, İskender'in arkasında kalınca gol de kaçınılmazdı.
Aynı Ercan yine aynı noktada ikinci bir hata yapınca Samsunspor 2 - 0 geriye düştü. Bu golden sonra Samsunspor oyuna biraz asılır gibi oldu. Bilinçsiz
ataklarla rakibi Boluspor'u sıkıştırmaya başladı.
75. dakikada Abdülkadir durumu 2- 1'e getirince umutlar yeşermeye başladı.
Oyunun sonlarına doğru bu futbolcunun ceza atışında top üst direkte patlayınca Samsunspor'un beraberlik umudu da o direkten geri döndü.
Samsunspor galip geldiği karşılaşmalarda da dün de yi futbol oynamadı.
Samsunspor teknik ekibinin yapması gereken, bu futbolculara topa hakim omlayı ve iyi savunma yapmakla gol bölgelerinde çoğalmayı öğretmektir.
Bir başka konu da; eldeki futbolculardan azami faydalanma yoluna gidebilmek gerektiğini unutmamaktır.