limanbet limanbet bonus veren siteler bonus veren siteler bonus veren siteler istanbul evden eve nakliyat cappadocia green tour istanbul sex shop jojobet giriş jojobet casino siteleri holiganbet holiganbet istanbul evden eve nakliyat istanbul eşya depolama
Mutsuz Bir Millet Olduk!
Yazarlar // 22 Kasım 2021 Pazartesi 18:50

Ferhan TOPRAK

Vatanım, son on yılda bugünlerdeki   kadar karamsar,umutsuzluklar ülkesi olmamıştı.2021 Yılında BİRLEŞMİŞ MİLLETLER'in 149 ülke arasında belirlediği "DÜNYA MUTLULUK RAPORU'nda ,ilk sırayı Finlandiya alırken, TÜRKİYE 93'üncü sıradan, 2021 yılında 104'üncü sıraya gerilemiş.En mutsuz ülke ise yine Afkanistan olmuş.2022 yılında  korkarım ki Afkanistan'la sonunculuğu paylaşırız.

Hangi aralık bu hale geldik?Nerede o komşusu aç iken tok yatamayan,ağladığında ağlayan,güldüğünde gülen,kusurunu gözüne sokan değil,örten,cenazesi olduğunda radyosunu açmayan,yasını tutan,siftah yapamayan bakkala kendi müşterisini gönderen insanlar?İnsanların gözünü öylesine hırs büyümüş ki;zirveye ulaşmak için,kimisi de zirvede kalabilmek için arkadaşını,dostunu bırakın,anasını babasını hiçe sayıp satar olmuş.Bir yerlere gelebilmek için,dürüst ve ahlaklı çalışıp emek vermek yerine ,illegal her yol mübah hale gelmiş.

Başkalarını bilmem ama ben bu ülkede yaşamaktan çok mutsuzum. Ekonomik,siyasi istikrarsızlıkların,eğitimin,sosyal refahta ki eşitsizliklerin,adalet sistemine olan güvenin azalması mutsuzluğumuzun en önemli sebepleri olduğu bir gerçek. Ekonomik kriz hepimizin en büyük derdi.Oturuyoruz,dolar uçtu,kalkıyoruz benzine zam,gaza zam,yağa zam,suya zam,tuza zam,ona zam buna zam ,zam,zam...
TV açıyorum haberlerin neredeyse tamamına yakını pahalılık,ekonomik kriz ve şiddet içerikli olayları içeriyor.Siyasette yaşanan olumsuzluklar,güvensizlik ,Ekonomik krizleri tetikliyor.Yoksulluk,eğitim kalitesini düşürüyor,eğitim kalitesi zayıfladıkça sosyal yapımız bozuluyor,bütün bu olumsuz etkenler domina etkisi yapıp ruhsal çöküntüye neden oluyor.Mutsuz,agresif,kavgacı,huzursuz bir millet olup çıktık.Şiddet ve hiddette sınır tanımıyoruz.Hani değerli DEVLET BÜYÜKLERİMİZ hep diyor ya!BEKA SORUNU!Son yıllara bakıldığında, Ülkemin asıl "Beka Sorunu"seriye bağlanmış KADIN KATLİAMLARIDIR.

Sokakta şiddet-kavga,caddede şiddet-kavga,yolda,evde,her yerde şiddet-kavga..Her yanımızı kin,nefret,öfke sarmış.Merhametsiz,sevgisiz,duyarsız,hain ve zalim insanlar topluluğu haline geldik.Toplum olarak cinnet geçiriyoruz.Bakıyorum değerli devlet büyüklerimizin, vatandaştan aşağı kalır yanları yok.Milletin bu kadar mutsuz ,kaygılı ve kavgacı olmasında "onların"katkı payı ne kadardır acaba?
Sosyologların bu konuda bir araştırması var mı?Var ise sonuçları nedir?Gerçekten merak ediyorum.Bundan altı yıl önce izlediğim bir haber programında binanın çatısına çıkarak kendini aşağı atacağını söyleyen vatandaşa,bazı kişilerin "atla! atla!"diye tempo tuttuğunu izlemiş,insanlık nereye gidiyor diye dehşete düşmüştüm.Geldiğimiz nokta bu işte.Merhametsiz,sevgisiz,duyarsız,vurdum duymaz, ve zalim.!Ülkemde yaşamaktan mutsuzum.Eskiden Polyanacılık oynar,en olumsuz anlarımda bile bir mutluluk payı çıkarırdım.Eminim ki pek çok insan benim gibi düşünüyordur.

Yinede sahip olduklarıma bakıp,Allah"a şükrederken,daha kötü günler yaşamamak için dualar ediyorum. Sevgilerimle..