limanbet limanbet bonus veren siteler bonus veren siteler bonus veren siteler istanbul evden eve nakliyat cappadocia green tour istanbul sex shop jojobet giriş jojobet casino siteleri holiganbet holiganbet istanbul evden eve nakliyat istanbul eşya depolama
Ağzımızın Tadı Kaçtı
Yazarlar // 27 Haziran 2022 Pazartesi 23:53

İsmail BAŞARAN

CUMHUR İttifakı dediler, MİLLET İttifakına ZİLLET ittifakı dediler, olmadık olmadık ifadeler kullandılar, sonra millete en büyük zilleti kendileri yaptılar. Türkiye de vatandaşın ağzının tadını kaçırdılar. Bunun en büyük örneğini de geçtiğimiz hafta içinde yaşadık.

Şekere yine zam yaptılar. Türkiye de milletin ağzının tadını kaçıranların ağızlarının tadı tez zamanda kaçar umarım.

Bunun için vatandaşın el birliğiyle uğraşması gerekir. Yani, seçim zamanı sandığa gidip oyunu bugünleri düşünerek kullanması şarttır, İktidarın içinde bulunduğu yolda yürümesi ve vatandaşın yoluna girmemesi, ben yaptım oldu mantığıyla hareket etmesi sonunun başlangıcının hızlanması anlamı taşıyacaktır.

Buğday fiyatlarındaki artış, şeker fiyatlarının yükselmesi iktidarın umurunda bile olmuyor. İktidar sadece muhalefeti eleştirerek topu taca atmak istiyor. İktidar önce şöyle bir düşünmeli: Eğer biz muhalefette olsaydık, şimdiki muhalefet iktidarda bizim yaptıklarımızı yapsaydı nasıl bir muhalefet yolu izlerdik. Kısaca kendilerine yapılmasını istemediklerini kendileri bugünkü muhalefete ve vatandaşa yaparlar mıydı?

Ağzımızın tadı sadece şeker fiyatlarının artmasıyla kaçmadı, pancar üretiminin azaltılması ve şeker ithalatına Türkiye’nin muhtaç bırakılmasından kaçmaktadır. Bunun tek nedeni de Tarım Bakanlığı ve CUMHUR İttifakı’nın bileşenleridir.

Sonuçlar bu matematiği ortaya koymaktadır. Bugün seçim olsa sorusu sorulduğunda vatandaşın verdiği yanıtlar da İktidarı kara kara düşündürmektedir.

 

ÖNEMLİ OLAN UCUZA SATMAK

Karadeniz gazının devreye alınması durumunda doğalgaz fiyatları azalacak mı artacak mı? Soruyu sorarken sile düşünüyorum. Nedeni basit, çünkü bu gazı bugün bile çıkaracak olsak İktidarın vatandaşa ucuz fiyatla doğalgaz satacağı inancımı yitirdim.

Niyet başka çünkü. Niyet okuyucu falan değilim de iktidarın bugüne kadar yaptığı uygulamaların sonuçlarına bakılırsa bu soruca varmamak da mümkün değil.

Sadece doğalgazı değil, ekmeği de ucuza satabilmek elbette.

AK Parti iktidarında sadece doğalgaza değil ekmeğe bile zam geliyor. Hadi doğalgazımız yok, ekmek yapabilecek buğday üretecek ekin ekeceğimiz alanlarımız da mı yok? Sadece nüfusumuzun artmasından mı kaynaklanıyor bu olumsuzluk, yoksa plansızlık ve uygulama hatalarından mı? İktidar işte bunu bile yapamayacak duruma getirmiş kendini. Tüm imkânlar iktidarın elinde olmasına rağmen halen muhalefeti eleştirmek insanlıkla bile bağdaşmıyor.

 

YERLİ OTOMOBİL NEREDE KALDI?

Hani yola çıkacaktı, hani banttaydı, hani, hani, hani… Bu haniler çoğalabilir. Bakarsınız seçim sonraya da kalabilir. Yerli otomobil üretecektik ya, Samsun’da ben de almayı düşünüyordum ancak meğer yerli değilmiş otomobil. Elektrik motoru Alman malıymış, Bataryası Çin malıymış, Şasi’si İngiliz malıymış. Tasarım İtalyan malıymış bu yerli otomobilin. Aracın entegrasyonu Alman malıymış. Nasıl olmuş da bu otomobil yerli malı oluyormuş?

Bütün bunları geçtim de nerede bu otomobil? Samsun’da satışları ne zaman başlayacak ve kaç liradan satılacak var mı bilen? İktidar milletvekillerine yoralım buradan yerli otomobil Samsun’a ne zaman gelecek ve kaç liradan satılacak? Cevap yok değil mi? Vatandaşı bu konuda da mı yanılttınız?

Buğdayını bu topraklarda üretemeyen bir ülke, savaşan komşularından ithalata bağladığı ürünlerle vatandaşını doyurmanın yollarını ararken otomobil mi üretecek değil mi?

Bu kadar da atmayın ey iktidardakiler artık vatandaş yemiyor, hatta yiyemiyor.

Atma Recep din kardeşiyiz diye bir söz vardı, tam da oraya gelmiş durumdayız yine ve yeniden. Oysa o Recep düşmana karşı doğrultmuştu piştovunu…