limanbet limanbet bonus veren siteler bonus veren siteler bonus veren siteler istanbul evden eve nakliyat cappadocia green tour istanbul sex shop jojobet giriş jojobet casino siteleri holiganbet holiganbet istanbul evden eve nakliyat istanbul eşya depolama
OMÜ'de kan bağışı
YAŞAM // 7 Kasım 2023 Salı 20:30 // Güncelleme: 7 Kasım 2023 Salı 20:30
OMÜ'de kan bağışı
Merkezde kurulan kan bağışı stantlarında görevli personel, kan bağışının önemi ve faydaları hakkında bilgilendirici broşür dağıtarak, vatandaşları kan bağışına teşvik ediyor.

 

'TAM DESTEK VERİYORUZ'

 

OMÜ Rektörü Yavuz Ünal,  üniversite hastanesinde tedavi gören hastaların kan ihtiyaçlarını karşılamak üzere farkındalık çalışması yaptıklarını söyledi.
OMÜ'de ağır vakaların tedavi gördüğünü, bu nedenle her zaman kana ihtiyaç duyulduğuna işaret eden Ünal, "Türk Kızılayın kan desteğiyle yürütülüyor tedavilerimiz ancak kendi kaynağını üretmesi, kanı kendisi toplaması ve depolanması da önemli bir çalışma. Özellikle OMÜ'ye yeni kayıt yaptırmış öğrencilere kan bağışı farkındalığının aşılanması çok önemli. Kan bağışıyla kana muhtaç olanlar ihtiyaçlarını giderirken, bağış yapan kişiler de yaptıkları iyilikle mutlu olabiliyor." ifadelerini kullandı.