limanbet limanbet bonus veren siteler bonus veren siteler bonus veren siteler istanbul evden eve nakliyat cappadocia green tour istanbul sex shop jojobet giriş jojobet casino siteleri holiganbet holiganbet istanbul evden eve nakliyat istanbul eşya depolama
Kırsalda Çocuk Etkinliği
YAŞAM // 22 Kasım 2023 Çarşamba 12:05 // Güncelleme: 22 Kasım 2023 Çarşamba 12:05
Kırsalda Çocuk Etkinliği
Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından gerek kent merkezinde gerek kenti kırsal bölgelerinde yer alan mahallelerinde yaşayan öğrenciler için özel sosyal projeler gerçekleştirilmeye devam ediyor. Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Kırsalda Çocuk’ etkinliği Atakum ilçesinde bulunan Sarayköy İlk ve Ortaokulu’nda gerçekleştirildi. Öğrenciler burada düzenlenen aktivite programlarına katılarak eğlenceli ve renkli bir gün yaşadı. Keşif Kampüsü ve Bilim Samsun atölyelerindeki materyallerin kullanıldığı etkinlikte çocuklara bilimle ilgili eğitici deneyimlere katılmaları sağlandı.

Etkinlikle ilgili bilgi veren Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Kadın Aile ve Toplum Hizmetleri Şube Müdürü Bekir Söylemez, “Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı olarak kırsalda etkinliklere, faaliyetlere, hizmetlere ulaşamayan çocuklarımız için özel bir program düzenliyoruz. Onlara Samsun Keşif Kampüsü ve Bilim Samsun’da bulunan seramik, ebru gibi atölyeleri tanıtmış olduk.

Çeşitli oyun alanları oluşturarak güzel bir gün geçirmelerini sağladık. Gezici Kütüphanemizi okulumuza getirdik. Hem çocuklarımız kitaplara kolaylıkla ulaşsın hem de onları okumaya teşvik edelim istedik. Kırsalda mahallelerimizdeki çocuklarımız için bu gibi etkinlikleri gerçekleştirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.