bonus veren siteler bonus veren siteler bonus veren siteler evden eve nakliyat cappadocia green tour
İlkadım'da sanat çarşısı
YAŞAM // 23 Ağustos 2022 Salı 09:35 // Güncelleme: 23 Ağustos 2022 Salı 09:35
İlkadım'da sanat çarşısı

Samsunlu Sanatçılar Derneği (SASAD) ve İlkadım Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ”Sanat Çarşısı 2” sergi ve konser etkinliği  yoğun katılım ile sanatseverlerin ziyaretine açıldı.

Gazi Park bahçesinde kurulan 22 Ağustos -28  Ağustos tarihlerinde 7 gün boyunca kapıları sanat severlere açık kalacak olan ”Sanat Çarşısı” sergisi açılışına CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ,eşi Lütfiye Demirtaş, SASAD Başkanı Ömer Umutlu, STK temsilcileri ve çok sayıda sanat sever katılım sağladı.


“Şehrin bu ruha ihtiyacı var”

Sergi açılış kurdelesi kesim töreni öncesi konuşma yapan Samsunlu Sanatçılar Derneği Ömer Umutlu; Gecen sene Pandemi nedeniyle kısıtlı imkanlar ile yaptığımız sanat çarşımıza bu sene bakıyorum ki diğer illerden Çorumdan Sinoptan katılım var.Bu da bize bunu gösteriyor ki bu etkinliği ulusal bir noktaya taşıyarak sanatı geliştirerek eserlerimizi tanıtmak şehrimiz için  çok önemli.İlkadım Belediye Başkanımız Necattin Demirtaş ile birlikte bu şehre bir hareket katıyoruz. Şehrimizin bu etkinliğe bu ruha ihtiyacı var” dedi.


“Tüm olumsuzluklara rağmen hizmet gayretindeyiz”

Yakın zamanda bir araya bile gelmeye zorluk çektiğimiz pandemi dönemi ve mali tablolarımıza bakarak kımıldayacak bir halimiz yoktu diyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,”Tam sistemi yerine oturttuk derken asgari ücretteki zam artışını karşılığı olan ödenekler artmayınca hareket kabiliyetimiz daralıyor. Tüm bu olumsuzluklara rağmen ağlamak durumunda değiliz ilçemize bir şeyler yapma gayretindeyiz. Bu yıl ikincisini yapacağımız sanat çarşısı etkinliğimiz imkanlar dahilinde geleneksel hale getirmeyi düşünüyoruz. Sanatı ve sanatçıyı destek olmanın yerel yönetimler olarak bizlerin büyük görevi olduğunu düşünüyorum. Biz sanatçılarımızla çalışmalarımızın sadece etkinliklerde etkinliğe olmamasını istiyoruz. Bu nedenle ilişkilerimizi sıkı tutup gönül bağlarımızı koparmıyoruz. Bu manada Samsunlu sanatçılara sahip çıkılması gerektiğini düşünüyorum. Bugün burada bir araya gelen sanatsever dostlarımıza emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.


“Sanat sevgi ve barış demektir”

Sanat sevgi demektir diyerek katılımcılara bir selamlama konuşması yapan CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu,” Sergiyi oldukça beğendim. Burada yapılan eserler oldukça zor emek ve göz nuru isteyen ürünler.Bu anlamda Samsunlu Sanatçılar Derneği (SASAD) bu yıl ikincisini düzenlediği etkinlikte emeği geçen başta derneğimize, Belediye Başkanımıza ve tüm sanatçılara çok teşekkür ediyorum. Hepimiz sevgi ve barışla kalalım” dedi.

Konuşmaların ardından İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, SASAD Başkanı Ömer Umutlu, CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, birlikte sergi açılışı kurdelesi kesildi. Başkan Demirtaş eşi Lütfiye Demirtaşla birlikte stantları gezdi.