bonus veren siteler bonus veren siteler bonus veren siteler evden eve nakliyat cappadocia green tour
Gönüllere dokunuyorlar
YAŞAM // 8 Ocak 2023 Pazar 22:34 // Güncelleme: 8 Ocak 2023 Pazar 22:34
Gönüllere dokunuyorlar
Samsun'da öz bakım ihtiyacını karşılayamayan yaşlı, engelli, hasta ve kimsesiz vatandaşlara sahip çıkan SBB Yaşlı Bakım Hizmetleri Şube Müdürlüğü ekiplerince, 2022 yılında 760 aileye toplam 9 bin 600 kez ev temizliği, 7 bin 800 kez kişisel bakım ve banyo desteği verildi. 75 aile de 900 kez yemek hizmeti aldı.

 

İŞLERİNİ SEVEREK YAPIYORLAR
Çiftlik mahallesinde yaşayan Hüseyin-Hatice Kaya çiftinin evine konuk olan temizlik görevlilerinden Saliha Özkan, yaşlılara hizmetin kendisine nasip olduğu için Allah'a şükrettiğini söyledi. 10 yıldır işini severek yaptığının altını çizen Özkan, "Zillerini çaldığımızda kapılarını sevinçle açıyorlar. ‘Evladım’ diye hitap ederken samimiyetlerini hissediyor, gözlerindeki parıltıyı görüyoruz. O güzel ses tonlarıyla öyle bir sesleniyorlar ki, çok duygulanıyoruz. Sevinçlerini görmek ve dualarını almak yetiyor" dedi.

 

ELİMİZ AYAĞIMIZ OLDULAR
7 yıldır evde bakım ve temizlik hizmeti aldıklarını anlatan Hüseyin Kaya, "Çocuklarımız şehir dışında yaşıyor. Çalışıyorlar. Her an yanımızda olamıyorlar. Görevli kızlarımız gelince bizlere de neşe, değişiklik oluyor. Her hafta yemek, ay da bir de temizlik için geliyorlar. Her yeri çekip çeviriyorlar. Yerleri süpürüyor, siliyor, banyo ve tuvaletleri yıkayıp camları pırıl pırıl yapıyorlar. Yemekleri de güzel. Allah kızlarımızdan razı olsun" şeklinde konuştu. Parkinson hastası ev hanımı Hatice Kaya ise "Hastalığım sebebiyle evin işini yapamıyorum. Ayakta durmaya dahi gücüm yok. Çok şükür ki; kızlarımız bize sadece yemek ve temizlik konusunda değil her konuda elimiz ayağımız, dayanağımız oldu" ifadelerini kullandı.