limanbet limanbet bonus veren siteler bonus veren siteler bonus veren siteler istanbul evden eve nakliyat cappadocia green tour istanbul sex shop jojobet giriş jojobet casino siteleri holiganbet holiganbet istanbul evden eve nakliyat istanbul eşya depolama
1185 çocuğa hediye
YAŞAM // 23 Ağustos 2023 Çarşamba 09:11 // Güncelleme: 23 Ağustos 2023 Çarşamba 09:11
1185 çocuğa hediye

Bilgi ve yetenekleriyle Türkiye’nin gelişim sürecine katkılarda bulanacak gençleri yetiştirmeye devam eden Canik Belediyesi, manevi yönden de güçlü, rol model nesiller oluşması için takdir toplayan projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Canik Belediyesi tarafından ilçede geleneksel olarak düzenlenen, çocuklar ve aileler tarafından büyük beğeni toplayan ‘Haydi Çocuklar Güle Oynaya Camiye’ projesi için ödül töreni düzenlendi. Canik Belediyesi, protokol üyelerinin ve binlerce vatandaşın katılımıyla gerçekleşen, çocukların heyecan ve sevinçlerinin paylaşıldığı ödül töreninde 30 gün boyunca vakit namazlarında camiye giden 1185 çocuğa, ‘Çanakkale Gezisi’, ‘tablet’ ve ‘bisiklet’ hediye etti. Başkan İbrahim Sandıkçı, proje vesilesiyle çocukların kişisel gelişim sürecine katkıda bulunduklarını ifade ederek, aile bağlarını güçlendirdiklerini söyledi.

 

“Çocuklarımız sevinçle camilerimizi doldurdu”

Canik Belediyesi ve Canik İlçe Müftülüğü iş birliğiyle ilçede bulunan toplam 119 camide gerçekleştirilen ‘Haydi Çocuklar Güle Oynaya Camiye’ projesi kapsamında çocukların yaz tatili sürecinde aileleriyle birlikte ilçedeki camilere koştuğunu belirten Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “ Haydi Çocuklar Güle Oynaya Camiye projemizi ilçemizde hayata geçirirken istedik ki, bu topraklarda bilim ve teknolojiye hâkim olarak yetiştirdiğimiz nesillerin,  manevi yönleri de güçlü olsun. Çocuklarımız, yaz tatili sürecinde camilerimizin huzur dolu manevi atmosferiyle bir araya gelsin. Yüce Mevla’ya hamdolsun ki çocuklarımız, bitmek bilmeyen enerjileriyle büyük bir ilgi ve sevinçle ilçemizde bulunan camilerimizi doldurdu. Anne ve babalarının ellerinden tutup camilerimize koştular” dedi.

 

“Öz disiplin duygularının gelişimine katkı sağladık”

Proje kapsamında çocukların sorumluluk ve öz disiplin duyguları başta olmak üzere onların kişisel gelişim süreçlerine de katkı sağladıklarını ifade eden Başkan İbrahim Sandıkçı, Çocuklarımızın namaz alışkanlığı edinmesini hediyelerle teşvik ettiğimiz projemizde, aynı zamanda onların manevi değerlerle birlikte öz disiplin, sorumluluk ve düzen gibi duygularının da gelişimine katkı sağladık. Çocuklarımıza, emek verdiklerinde, çalıştıklarında, hedeflerine ulaşabileceklerini öğretmiş olduk. Onların sevgi, anlayış ve hoşgörüyle namaz ibadetinin değerlerini ve önemini kavramalarını, özünde yatan güzelliklerini anlamalarını sağladık. Namaz alışkanlığının aile bireyleri içerisinde yer edinmesini, kalıcı olmasını ve aile içindeki manevi değerlerin paylaşılmasını sağlayarak, aile üyeleri arasındaki bağları daha da güçlendirmiş olduk” diye konuştu.