bonus veren siteler bonus veren siteler bonus veren siteler evden eve nakliyat cappadocia green tour
Samsunspor, CAS’ta transfer yasağı için savunma yaptı
SPOR // 2 Kasım 2023 Perşembe 12:16 // Güncelleme: 2 Kasım 2023 Perşembe 12:16
Samsunspor, CAS’ta transfer yasağı için savunma yaptı

Samsunspor, Litvanyalı eski oyuncusu Arvydas Novikovas’ın sözleşmesinin sonlandırılmasıyla ilgili FIFA nezdinde yaşanan hukuki süreç nedeniyle iki transfer dönemi boyunca oyuncu transfer edememe cezası almıştı.

Bu cezaya itiraz ederek Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’ne (CAS) başvuran kulübün avukatları, İsviçre’de gerçekleşen ilk duruşmada takımın savunmasını yaklaşık beş saat boyunca yürüttüler.

CAS’tan kararın aralık ayının sonuna kadar açıklanması beklenirken, kulüp yetkilileri herhangi bir gecikme olması durumunda cezanın kış transfer döneminin bitiminden sonra uygulanmasını talep etti.

Samsunspor tarafından yapılan resmi açıklamada, “Önceden bilgilendirdiğimiz üzere, eski futbolcumuz Arvydas Novikovas ile sulh yoluyla anlaşmamıza rağmen FIFA tarafından haksız bir şekilde tarafımıza transfer yasağı cezası uygulanmıştı. Ardından, Kulüp avukatlarımız FIFA’nın haksız kararına karşı Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesine (CAS) başvuruda bulunmuştu. Kulüp Avukatlarımız ve İsviçreli Avukatlarımız bugün İsviçre’de yaklaşık beş saat süren CAS duruşmasına katılmış ve olayı FIFA avukatları ile CAS hakemlerine açıklamıştır. İlgili CAS kararının Aralık ayı sonuna kadar açıklanması beklenmektedir. Avukatlarımız ayrıca, kararda gecikme olması ihtimalini dikkate alarak; ilgili karar açıklanana kadar önümüzdeki kış transfer döneminde transfer yasağının uygulanmamasını talep etmişlerdir. Söz konusu hususta hukuki çalışmalar titizlikle devam etmekte olup, bu süreçte kamuoyu ve tüm taraftarlarımız bilgilendirilmeye devam edilecektir.” şeklinde ifadeler yer aldı.

Samsunspor, FIFA’nın tek taraflı sözleşme feshini alışkanlık haline getirdiğini ve bu durumun önceki sözleşmelerde de benzeri cezalarla sonuçlandığını belirtirken, hukuki süreç sonuçlanana kadar konu hakkında kamuoyunu ve taraftarları bilgilendirmeye devam edeceğini vurguladı.