Sağlam: Bu takıma destek verin
SPOR // 7 Nisan 2021 Çarşamba 17:17

Oyuncu grubunun desteği hak ettiğini vurgulayan Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, Hep birlet başaracağız, bu oyuncular herkesi sokağa dökecek" dedi

Sağlam: Bu takıma destek verin

Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, ligde oynanacak 6 haftayı değerlendirdi. tuzlaspor galibiyetiyle zirveye tutunduklarını belirten sağlam, takıma destek verilmesini istedi. Sağlam, "Kalan 6 maçta takıma destek verilmesi gerektiğini belirten Ertuğrul Sağlam, “Geçmişe bir göz attığımız zaman şunu o kadar net bir şekilde görebiliyoruz. Bugünkü takım kadromuza baktığımızda bu kadronun yaklaşık yüzde 75’i geçen seneki kadromuzun devamı. Dolayısıyla bu kardeşlerimiz geçen sene hepimizin çok sıkıntılı olduğumuz bir dönemde bizleri çıkarmışlar. Bu senede sıkıntılara rağmen, hastalıklara rağmen, hakem hataları ve olumsuzlarına rağmen yine ligin zirvesine yapışmışlar ve bizim şuandaki konumumuz olan Süper Lig hedefimizin içerisinde tutmuşlar. Tuzlaspor karşılaşmasında da kendilerine yakıştığı şekilde mücadelesini vermişler bütün camianın umutlarını yeşertmişler. Zaman zaman bu futbolcu kardeşlerimizin emeklerinin görmemezlikten gelindiğini, onların verdiği bu mücadelenin değersiz hale getirildiğini çok üzülerek takip ediyoruz" dedi.

Dünyadaki ekonomik sıkıntılardan, futbol ekonomisinin uğradığı zararlardan Samsunspor'un da çok ciddi anlamda etkilendiğini ifade eden Sağlam, "Hem maç başı ödemelerde hem peşinat ödemelerinde zaman zaman yönetimimiz oyunculardan destek zaman istemiştir. Oyuncularımız da bir denileni iki etmemiştir.  Bizim oyuncularımız için maddiyat, para ön planda olmamıştır. Herkes burada bir onur mücadelesi içerisinde, ‘bu takımı nasıl şampiyon yaparız, bu takımı nasıl Süper Lige çıkarırız’ bunun uğraşı içerisinde, istedikleri tek bir şey var oda daha fazla ilgi ve değer görmek” şeklinde konuştu.

Nisan ayının zor geçeceğini ama Mayıs ayının Samsunspor'un ayı olacağını vurgulayan Ertuğrul Sağlam, “Bizim de Süper Lig hayalimize sadece bir ay ve 6 maç kaldı. 10 yıllık hasreti dindirmek, hak ettiğimiz yere gelmek ve sonrasında büyük başarılara imza atmak için sadece 30 gün var. Bunun için kırgınlıkları ve kızgınlıkları bırakıp uğraş verebiliriz. Başarıyı, güç birliği oluşturursak sağlayabiliriz. Kenti yöneten insanların, basın mensuplarının, taraftarların, herkesin yapabileceklerini ortaya koyup ortaya bir sinerji ve bütünlük çıkarmalıyız. İnanın geç kalmadık, gelin gücümüzü inatlaşmak, zıtlaşmak değil de bütünleşmek için kullanalım. Bir araya gelirsek istediğimiz yere ulaşırız. Ben futbolcularıma inanıyorum. Kentin desteğiyle bu işin sonunu da getirecekler. Nisan ayı bizim için çok zor geçecek ama Mayıs ayı bizim ayımız olacak ve bu futbolcular taraftarları sokağa dökecek" ifadelerini kullandı. 

Takımdaki sakat ve cezalı oyuncular hakkında bilgi veren Ertuğrul Sağlam, “Balıkesirspor maçını ve sonrasında diğer maçları çok iyi oynayarak ligi tamamlamak istiyoruz. Eksiklerimiz var ama sakatlıktan dönen oyuncularımız da var. Özellikle 6 ay takımdan ayrı kalan Tomane, Tuzlaspor maçı ile yeniden formasına kavuştu. Biz Tomane'yi bölüm bölüm oynatarak hazırlamak istedik ama ilk maçında kötü bir zeminde oynamasına rağmen çok iyi performans sergilemesi bizi mutlu etti. Süper Lig'e çıkış serüvenimizde, en azından 6 aylık bölümde yapamadıklarını şimdi yaparsa bu takımın şampiyonluğuna katkı sağlayacaktır. Kritik bir dönemdeyiz ve umarım bu süreçte önemli rol alacaktır. Kırmızı kart gören oyuncularımıza tabii ki ceza veriyoruz. Maalesef kırmızı kartlar konusunda haksızlıklara uğruyoruz. Hakemlerin bize gösterdiği kırmızı kartları başka takımlara göstermediklerini görüyoruz. Benim de gördüğüm 2 kırmızı kart çok haksızdı. Oyuncularımıza da cömertçe kırmızı kart gösteriyorlar. Oyuncularımıza gereksiz kart görmemeleri konusunda uyarıda bulunduk" dedi.