Derebeylik kurmaya kalktılar!
SPOR // 19 Nisan 2021 Pazartesi 10:59

Başkan Yüksel Yıldırım, kadro dışı kararlarının yüksek prim istekleri ve takım içinde "derebeylik" kurma çalışmaları nedeniyle verildiğini açıkladı

Derebeylik kurmaya kalktılar!
Samsunspor'da geçtiğimiz hafta yaşanan şok gelişmelerin ardından apar toparSamsun'a gelen Başkan Yüksel Yıldırım, önemli açıklamalarda bulundu. Hedef Halk Gazetesi Spor Haberleri Editörü Ergin Caner Cabbar ve spor yazarı Selçuk Kaya'ya özel röportaj veren Başkan Yıldırım, Kırmızı-Beyazlı ekipte alınan kadro dışı kararlarının perde arkasında yaşananları anlattı.

Caner Arıcı, Burak Çalık ve Kerem Can Akyüz'ün kadro dışı bırakılmasının nedenlerini açıklayan Başkan Yüksel Yıldırım, "Yaptığımız görüşmeler neticesinde, bazı oyuncuların kadro dışı bırakılması gerektiğini düşündük. Bu kadro dışı kararının arkasında bir sürü neden var. Bazı futbolcular, kulüp içerisinde kendi derebeyliklerini kurmaya başladılar. Konuşmaları, yaptıkları, yaklaşım şekilleri benim kulağıma gelmeye başladı. Son 10 maç kala biz Ertuğrul hoca ile prim olayını konuştuk, sadece 2 önemli maça prim vereceğiz dedik, kararlaştırdık. Ama futbolcular son 7 maç kala benden yine yüksek prim istediler. Yani prim iddiaları doğru. Bunların başında kadro dışı kalan arkadaşlar var. Benimle görüşmek istediler, görüşmedim."Başkan bizimle konuşmadı, ben ona gösteririm"diye arkamdan konuşmuşlar, olay buralara kadar geldi. Bende gerekeni yaptım" ifadelerini kullandı.