limanbet limanbet bonus veren siteler bonus veren siteler bonus veren siteler istanbul evden eve nakliyat cappadocia green tour istanbul sex shop jojobet giriş jojobet casino siteleri holiganbet holiganbet istanbul evden eve nakliyat istanbul eşya depolama
Kar Yağdı Böyle Oldu
Yazarlar // 3 Şubat 2023 Cuma 00:40

İsmail BAŞARAN

Samsun Büyükşehir Belediyesi yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışının ardından 183 araç 313 personelle karla mücadele çalışmalarına başladı. Ve bu çalışmaları da Başkan Mustafa Demir “Vatandaşlarımızın hiçbir olumsuzluk yaşanmaması adına tüm ekiplerimizle 7/24 sahadayız” dedi.

Peki, Mustafa Demir bu dediğine kendisi inanıyor mu? Hiç sanmıyorum, sadece inanıyor görünüyor olabilir. İnanıyor olacak çünkü işin hesabı sonrasında kendisine çıkacak. Kırsaldaki mahalleler beyaza bütündü ancak temizlik yapılamıyor, sadece Mustafa Demir söylüyor ve de kendisine inanılmasını bekliyor. Çalışanların bile inandıklarını sanmıyorum bu söylenenlere. Samsun’un yüksek kesimlerinde ilçelerin köy ve mahallelerinde insanların ulaşım konusunda neler çektiklerini kendisi biliyor mu acaba?

Samsun’da kar yağışının etkili olduğu yüksek kesimlerdeki 183 araç ve toplam 313 personelle sahada olan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, ulaşımda herhangi bir aksaklık yaşanmaması için koordineli biçimde çalışıyor. Kentte bu gün itibariyle kapalı mahalle yolu bulunmuyor.

Vallahi bunu dedi Mustafa Demir. Arkadaş sen köylerdeki sokaklara girdin mi girmedin mi, oralara gittin mi gitmedin mi? Altında Samsun halkının parasıyla aldığı son model araç var, vatandaşın parasıyla aldığın araca binerken hiç mi canın yanmıyor? Vatandaşı bu kadar karlara gömmeyin, kendi arabanızla gidin gezin köylerin yollarını ve görün gerçekleri. Ancak siz gerçekleri görme taraftarı değil, sadece rol yapıyorsunuz ve halkın parasını çarçur ediyorsunuz. Eğer Samsun’da halk gün gelir Belediyeyi yöneten Başkanın yargılanmasını ister ve yargıya başvurursa işte o zaman kar yağdığı için böyle oldu diyemez kimse.

Halkın parasını çarçur ederken düşünmeyenlere: Gün gelir bu yaptıklarınızın hesabını vereceksiniz. Gün gelecek sizden önce yapılan her işi eleştiren ve beğenmeyen birisi olmuş durumdaki Mustafa Demir’in yanında olanlar ve yaptıklarını eleştirme yerine destekleyenler de halkın arasını boşa harcadıkları için yargılanacaklar. İşte o yargılanma sırasında o salonda Allah izin verirse orada olacağım ve bugünleri orada kendisine de hatırlatacağım.

 

PARANIN HESABINI KİM VERECEK?

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin aldığı vergiler var, harcadığı paralar var. Bu paraların hesabın kim verecek merak ediyorum. Eğer hesap verilmeyecekse, hesap veremeyenler yargılanacaklar mı?

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin ne kadar geliri var, ne kadar gideri oluyor? Bu hesabı meclis üyeleri soruyor m ve de soruyorsa da ilgililer hesap verebiliyorlar mı? Eğer sorulan hesabın yanıtı verilemiyorsa hesap nerede verilecek? Yargı önünde mi yoksa Belediye Meclisi’nde mi verilecek hesap? Rahmetli Muzaffer Önder’den bu yana AK Parti dönemlerinde Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin hesapları incelenmeli ve sonuca gidilmelidir. Gelirler nerelere harcandı, ne kadar para nereye gitti?

Mustafa Demir ve Meclis üyeleri bunun hesabını vermelidirler. Yok, şimdi vermeyeceklerse yargı karşısında hesap verecektir.

 

GÜNÜN SÖZÜ

Düşmanlarınızı kötülemeyin, onlar sizin eserinizdir. (William Hazlitt)