Virüs avcıları görev başında
GÜNCEL // 21 Nisan 2021 Çarşamba 09:16
Virüs avcıları görev başında

İlkadım Belediyesi Sağlık İşleri ekipler, ilçeyi virüsten korumak için tüm mahallelerde toplu dezenfekte çalışması başlattı.

İlkadım Belediyesi dünyayı kasıp kavuran Koronavirüse karşı tedbir almak amacıyla salgınla mücadele kapsamında sahada görev yapan 200’ü aşkın personeliyle ilçedeki her bir mahallede ayrı ayrı temizlik ve dezenfekte çalışması yürütmeye devam ediyor. Kent merkezinde rutin olarak devam çalışmaları kırsal mahallere taşıyan ekipler hiçbir detayı gözardı etmeden gerçekleştirirken, bina girişlerini, merdivenleri, daire kapılarını, durakları, açık olan iş yerlerini, camileri ve çöp konteynerlerini titiz bir şekilde en ince ayrıntısına kadar temizleyip dezenfekte ettiler.


“Toplumla birlikte mücadele etmeliyiz”

Özel kıyafetli ve maskeli 4’erli grup halinde 12 kişiden oluşana mobil dezenfekte ekibinin Derecik Mahallesi’nde mahalle sakinlerinin  sürekli temas halinde bulunduğu alanlarda püskürtme yöntemiyle COVID19 salgınına karşı gerçekleştirdiği dezenfekte çalışmalarını mahalle muhtarı Çetin Çavuş ile birlikte inceleyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Korona virüs salgınıyla toplum olarak hep birlikte mücadele etmenin önemine vurgu yaparak salgınla mücadele kapsamında dezenfekte çalışmalarından, online hizmetlere kadar birçok uygulamayı hayata geçirdik. Kamu kurumlarından pazar yerlerine, binalardan halkın yoğun olarak kullandığı alanlara kadar ilçemizin her yanını dezenfekte ettik, etmeye de devam ediyoruz. 65 yaş üstü vatandaşlarımıza, kronik hastalara ve engellilere destek ve zabıta denetimleri gibi birçok uygulamamız devam ediyor” dedi.