limanbet limanbet bonus veren siteler bonus veren siteler bonus veren siteler istanbul evden eve nakliyat cappadocia green tour istanbul sex shop jojobet giriş jojobet casino siteleri holiganbet holiganbet istanbul evden eve nakliyat istanbul eşya depolama
Özdağ: Kirli siyaset başladı
GÜNCEL // 25 Mart 2024 Pazartesi 22:02 // Güncelleme: 25 Mart 2024 Pazartesi 22:02
Özdağ: Kirli siyaset başladı
31 Mart yerel seçimlerinde sandığa 4 gün kaldı. Bazı adaylara karalama kampanyası yürütülmesi nedeniyle, Samsun'da kirli siyaset adeta diz boyu oldu. Vatandaş kazanma hırsı nedeniyle 'demokrasi şöleni olan seçimleri kirli siyasete döndürenlere' tepki gösterirken, Cumhuriyet Savcılıkları'na suç duyuları da yapılıyor.

 

Yerel seçimde adayların açıklanmasından sonra başlayan propaganda döneminde; özellikle Atakum, İlkadım ve Canik'te  pankartların sökülmesi, yırtılması gibi olaylar yaşanırken, kirli siyaset dozunu son günlerde iyice artırdı. Adaylarla ilgili her türlü konuyu gündeme getiren bazı şahıslar, aleyhte broşürleri elden  dağıtıp, sosyal medyalardan ve maillerden dağıtımını yaparken, seçmen de 'seçim yarışında yapılan bu tür manipülasyonlara' tepki gösteriyor.

 

CUMHURİYET SAVCILIĞI'NA
SUÇ DUYURUSU YAPILDI

 

Samsun'da kirli siyasetin en çok mağdur ettiği adayların CHP adayları olduğunu söyleyen CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Özdağ, "Kazandığımızı görenler farklı şekilde harekete geçiyor.

 

Karalama kampanyalarına vatandaşlar bakmıyor bile. Çünkü tezgah olduğunu biliyor. Kişilerin özel ticari sırları bile ifşa ediliyor. Bu basın aracılığıyla da yapılıyor. Hepsi hakkında suç duyurusunda bulunduk" dedi. CHP Samsun Milletvekili Murat Çan da, "Sorumluların hukuk önünde hesap vermesi için suç duyurularını yaptık.  Samsun halkı bu kirli siyasete prim vermeyecektir. Sandıkta gereken cevabı verecektir " dedi.