limanbet limanbet bonus veren siteler bonus veren siteler bonus veren siteler istanbul evden eve nakliyat cappadocia green tour istanbul sex shop jojobet giriş jojobet casino siteleri holiganbet holiganbet istanbul evden eve nakliyat istanbul eşya depolama
Onur Ateş Lisesi Velilerinden Eylem
GÜNCEL // 11 Kasım 2023 Cumartesi 22:54 // Güncelleme: 11 Kasım 2023 Cumartesi 22:54
Onur Ateş Lisesi Velilerinden Eylem
Atakum ilçesinde bulunan Onur Ateş Anadolu Lisesi'nin bahçesindeki otopark alanına 300 öğrencinin eğitim alabileceği anaokulu yapılacak. Atakum’da bahçesine anaokulu yapılacak olan 2 okuldan biri olan Onur Ateş Anadolu Lisesi'nde okuyan öğrencilerin velileri bu duruma tepki göstermek amacıyla okul önünde toplandı. Ellerinde dövizlerle “Okuluma dokunma” diyen veliler yetkililere seslendi.

Okul Aile Birliği Başkanı Merih Yiğit, "Atakum ilçesinin köklü okullarından olan Onur Ateş Anadolu Lisesinin bahçesini çevreleyerek anaokulu yapılmak isteniyor. Bahsedilen bölümün inşaata açılmasına evet demek; onlarca ağacın kesilmesi, deprem gibi doğal afetlerde kullanılacak toplanma alanın ortandan kalkması, çocuklarımızın inşaat alanı içinde can güvenliği olmadan büyük bir gürültü içinde derslerine girmeleri ve üniversite sınavlarına hazırlanmaları demektir. Onur Ateş Anadolu Lisesi velileri ve okul aile birliği olarak bu inşaata asla evet demiyor ve karşı çıkıyoruz.

İnşaatın başlaması durumunda yaşları 15- 18 arasındaki bin öğrenci dört duvar içine sıkıştırılmış olacak. Öğrenci başına 0,7 metre karelik alan ile çocuklara nefes alacak ve enerjilerini atacak alan bırakılmayacak. Aynı zamanda 4-5 yaş çocuklarının lise öğrencileriyle aynı ortamı paylaşmaları hem okulumuz öğrencilerini hem de ana sınıfı çocuklarını olumsuz etkileyecektir. Proje okulu olan Onur Ateş Anadolu Lisesi vereceği mezunlarla ülkemizin geleceğine ışık tutacak, ülkemizi yüceltecek gençleri yetiştirmeyi hedeflemektedir. Yapılmak istenen inşaat, sağlıksız bir ortam ve çevre oluşturacaktır. Böyle bir ortamda okulumuzun hedeflerine ulaşması güçleşmektedir. Okulumuz spor salonu ilçe müsabakalarının gerçekleştiği, amatör takımlar ve engelli sporcularımızın faydalandığı, sporcu yetiştirmede katkısı olan bir yerdir. Bu faaliyetlerde sekteye uğrayacak ve yüzlerce vatandaşımız mağdur olacaktır. Okul aile birliği olarak tüm veliler adına bu karardan vazgeçilmesini istiyor ve yetkilileri göreve çağırıyoruz" dedi.