limanbet limanbet bonus veren siteler bonus veren siteler bonus veren siteler istanbul evden eve nakliyat cappadocia green tour istanbul sex shop jojobet giriş jojobet casino siteleri holiganbet holiganbet istanbul evden eve nakliyat istanbul eşya depolama
Öncü: Billboardlar Onların Kalpler Bizim
GÜNCEL // 25 Mart 2024 Pazartesi 15:55 // Güncelleme: 25 Mart 2024 Pazartesi 15:55
Öncü: Billboardlar Onların Kalpler Bizim
CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, Samsun’un umudu olmaya geldiklerini belirterek, “Samsun'a sahip çıkacaklarını, ulaşımı çözeceklerini, su problemini halledeceklerini, doğa olaylarını çözeceklerini söylüyorlar. Ben de diyorum ki 20 yıldır, Büyükşehir'i kim yönetiyor? Neredeydiniz siz?” diye konuştu.
CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, Atakum Çobanlı İskelesi’nde düzenlenen mitinge katıldı. CHP Milletvekili Murat Çan, Atakum Belediye Başkan Adayı Serhat Türkel, İl Başkanı Mehmet Özdağ, eski il başkanları, kadın kolları ve gençlik kolları ile çok sayıda vatandaşın yer aldığı mitingde ‘Öncü Başkan’ sloganları atıldı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği alanda konuşma yapan Cevat Öncü, “Pek çok partinin kent merkezlerinde, kent meydanlarında toplayamadığı kalabalığı burada görmek, sizleri burada görmek bir şeyin işareti. 31 Mart akşamı Atakum'u ve Samsun'u kazanıyor muyuz?” diye sordu.
Miting alanını dolduran vatandaşlardan gelen ’Evet’ cevabı üzerine konuşmasını sürdüren Öncü, “Ben sizlerden aldığım enerjiyle, zaten var olan bu inancımı bir kez daha pekiştirdim. Samsun'a öncü olmak üzere çıktığımız bu yolda, sizlerden aldığımız enerjiyle son bir haftayı hepiniz, hepimiz birer Cevat Öncü olarak, Serhat Türkel olarak İlkadım’da Murat Şenel olarak çalışacağız. Gece gündüz kararsız kitleyi de kendimize ikna ederek bu seçimi kazanıyoruz. İnanın bana kazanmamız için sadece çok az bir adım kaldı. Biz bu seçimi önde götürüyoruz” dedi.

20 YILDIR NEREDEYDİLER
Önde olduklarını anketlerin söylediğini ifade eden Öncü, “Anketler bize söylüyor. Ama o çakma, o sipariş anketler değil. Sahada gördüğümüz ve ciddi firmaların yaptığı, hatta rakiplerimizin yaptırdığı anketler diyor ki, Cevat Öncü büyükşehirde önde götürüyor. Serhat Türkel, Atakum'u önde götürüyor. Evet, sizlerin de gördüğü gibi billboardlarda onlar var. Pankartlarda onlar var. Belediye olanaklarını, kamu olanaklarını kullananlar onlar. Ama halkımızın gönlünde biz varız. Yıllardır Samsun'u yönetenler bugün çeşitli vaatlerde bulanıyorlar. Samsun'a sahip çıkacaklarını, ulaşımı çözeceklerini, su problemini halledeceklerini, doğa olaylarını çözeceklerini söylüyorlar. Ben de diyorum ki; 20 yıldır, Büyükşehir'i kim yönetiyor? Neredeydiniz siz?” diye konuştu.

‘MARİNA'YA SAHİP ÇIKACAK MIYIZ?’
CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, “Biz Samsun'da işsizlerin umudu, kadınların umudu, gençlerin umudu, dar gelirlilerin umudu, yaşlılarımızın umudu, engellilerimizin umudu, özel ihtiyaç sahiplerimizin umudu, hatta ve hatta sokak canlılarımızın umudu olmaya geliyoruz. Bizimle onlar arasında önemli farklar var. Biz diyoruz ki, bu kentin milyon dolarlar üzerindeki kaynakları kullanılarak yapılan Atakum Marina'ya sahip çıkacağız. Atakum Marina'yı yaşatacağız. Onlar diyor ki, ‘Biz burayı dolduracağız. Biz burayı halktan olmaktan çıkarıp, halkın malı olmaktan çıkarıp, ranta açacağız.’ Buna izin verecek miyiz? Marina'ya sahip çıkacak mıyız?” diyerek konuşmasına şöyle devam etti:


‘SAMSUN'UN DOĞASINA, SUYUNA, HAVASINA SAHİP ÇIKMAK ÜZERE GELİYORUZ’
“Biz diyoruz ki Samsun'un doğusundan batısına doğru organize sanayi bölgesinde, Canik’te, şehir merkezinde, Atakum'da, Çatalçam'da, Taflan’da bir iskele yaparak deniz ulaşımını hayata geçireceğiz. Bu iskelelerde sosyal alanlar oluşturacağız. Samsun'u çekim ve cazibe merkezi haline getireceğiz. Onlar diyor ki, biz denizi doldurarak 180 bin metrekare atık depolama alanı yapacağız. İzin verecek miyiz? Tabii ki hayır. Biz Samsun'un doğasına, suyuna, havasına sahip çıkmak üzere geliyoruz. Samsun'un dertleriyle dertlenmiş, Samsun'un problemlerini bilen daha da önemlisi bu problemlerin çözümlerini çalışmış bir inşaat mühendisiyim. Depremle ilgili sıkıntıları biliyoruz. Samsun'da ciddi bir deprem riski var. Samsun'u depreme, doğa dirençli bir kent haline getirmeye kararlıyız. Samsun'un ulaşım ve ulaştırma problemlerini çözmekte kararlıyız. ‘Akıllı kent sistemi’ dediler. Masraflar edildi, emekler verildi. Çözüm oldu mu? Olmadı. Biz bu konuyu masaya yatıracak ve Samsun'un bu problemini ortadan kaldıracağız. Hayati ve insani bir ihtiyaç olan içme suyunu ticari bir ürün olarak Samsun'a pazarlayan Büyükşehir Belediye anlayışından kurtulmak için sadece bir hafta kaldı.”