bonus veren siteler bonus veren siteler bonus veren siteler istanbul evden eve nakliyat cappadocia green tour istanbul sex shop
Mübadillerden Ortak Karar
GÜNCEL // 3 Aralık 2023 Pazar 09:05 // Güncelleme: 3 Aralık 2023 Pazar 09:05

Samsun’da faaliyet gösteren mübadil ve Balkan dernekleri yerel seçimlerde mübadil ve Balkan Türkü kökenli adayların desteklenmesi konusunda ortak mutabakata vardı.

Mübadillerden Ortak Karar
Kentte faaliyet gösteren mübadil ve Balkan Türkü derneklerinin başkan ve temsilcileri Samsun Balkan Türkleri Derneğinde düzenlenen programda bir araya geldi. Düzenlenen programda bir araya gelen dernek başkanları ve temsilcileri yerel seçimlerde aday gösterilecek mübadil ve Balkan Türkü kökenli adayların desteklenmesi konusunda ortak mutabakata vardı.

 

ORTAK AKIL ÇAĞRISI

 

Samsun ili ve ilçelerinde gösterilecek mübadil adayların yerel seçim sürecinde desteklenmesi ve yanında olunması konusunda ortak noktada bir araya gelen mübadil dernek başkanları, yerel seçim sürecinde de birlikte hareket ederek adayların yanında olacağını söyleyerek tam destek vereceklerini ifade ettiler.  İl genelinde yaklaşık 350 bin Balkan kökenli bireyin yaşadığı ifade eden dernek başkanları tek tek kendi görüşlerini açıklamalarının ardından aynı noktada birleşerek mübadil ve Balkan Türkü kökenli tüm adayların yanında olma ve destek sağlanması konusunda birleştiler. İlk defa tüm derneklerin aynı noktada birleşmesi ve ortak bir bildiri yayınlaması balkan türkü ve mübadil camiasında coşkuyla karşılandı.