limanbet limanbet bonus veren siteler bonus veren siteler bonus veren siteler istanbul evden eve nakliyat cappadocia green tour istanbul sex shop jojobet giriş jojobet casino siteleri holiganbet holiganbet istanbul evden eve nakliyat istanbul eşya depolama
Demirtaş'a Erdoğan'dan Adaylık Teklifi
GÜNCEL // 29 Kasım 2023 Çarşamba 10:36 // Güncelleme: 2 Aralık 2023 Cumartesi 10:40
Demirtaş'a Erdoğan'dan Adaylık Teklifi

Başkan Necattin Demirtaş, Genel Başkanı Meral Akşener ile görüşeceğinin sinyalini vererek, "Tabanda ittifak olmazsa seçimler kazanmak zor. Rüya gibi bir şey" dedi.


Necattin Demirtaş, "Samsun Büyükşehir'e ya da İlkadım'a aday olmam ya da olmamamla ilgili durumu mevcut şartlar belirleyecek. Ben şu an gelişmeleri izliyorum. Acelem, 'koltukta kalayım' gibi bir derdim yok" diye konuştu.

 

Demirtaş, "Benim bir makam ve mevki kazanma derdim olmadı. Zaten kişiliğim ve karakterim buna uygun değil. İYİ Parti'den de kendi irademle aday olmamıştım. Mevcut konjonktür beni aday yaptı" sözlerini kaydetti.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in ve kurmaylarının son dönemdeki 'ittifak olmayacak' açıklamalarını da değerlendiren İlkadım Belediye Başkanı Demirtaş, süreci ve sonuçlarını ise şöyle değerlendirdi: "Bu ne demek İYİ Parti olarak tek başına seçime gireceksin. 2019 yılında İYİ Parti, CHP ortak adayı olarak sahaya çıktık, yüzde 29-30 civarındaydı oy oranımız, yüzde 50,8 aldık. Bugün ise ittifakı ikiye bölüyorsun. Rüya gibi bir şey. Mayıs seçimlerinde İYİ Parti'nin masadan kalkmasını vatandaşa anlatamadık. Niye kalktın, neden oturdun. Yüzde 25 bandında başladığımız seçimleri yüzde 9,5'ta bitirdik."

 

ADAYLIĞIMI MEVCUT ŞARTLAR BELİRLEYECEK

 

31 Mart 2024'te gerçekleşecek olan yerel seçim süreciyle ve adaylıkla ilgili de açıklamada bulunan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "Mevcut konjonktüre ve gelişen şartlara bakıp, hareket edeceğiz. Elbette henüz ben son sözümü söylemedim. Talebimiz Samsun Büyükşehir Belediyesi mi İlkadım Belediyesi mi olur, aday olmam ya da olmamamla ilgili durumu mevcut şartlar belirleyecek. Dediğim gibi koltuk derdim yok. Tek derdim halkıma nasıl daha iyi nerede hizmet edebilirim" ifadelerini kullandı.

Samsun İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisine AK Parti'den başkanlık teklifinde bulunduğu iddialarını doğruladı.


Demirtaş, "Ülkemizin Cumhurbaşkanı, bizimle görüşmek istemiş. Elbette gideceksin. Şahsıma AK Parti'den Başkanlık teklifinde bulundu. Bu teklifi bilseydim hazırlıklı giderdim, ne yapacağıma karar verirdim, davranış belirlerdim" dedi.

Başkan Necattin Demirtaş, adeta için döktü ve sorulara net yanıtlar verdi: "Belirli çevrelerle bir araya gelerek görüşmeler yapıyoruz. Bu görüşmeler, iddia edildiği gibi bizim tercihimiz ve talebimize göre yapılmıyor. Karşı tarafın talep ve davetiyle gerçekleşiyor. Örneğin Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, benimle görüşme talebinde bulundu. Bu görüşme talebini bir aracı kişi vasıtasıyla iletti. Ben de Cumhurbaşkanımızın talebi üzerine kendisiyle görüştüm. Ülkemizin Cumhurbaşkanı, bizimle görüşmek istemiş. Elbette gideceksin. Şahsıma AK Parti'den Başkanlık teklifinde bulundu. Bu teklifi bilseydim hazırlıklı giderdim, ne yapacağıma karar verirdim, davranış belirlerdim. Ben de konuyu ailemle, yakınlarımla ve arkadaşlarımla istişare edeceğimi ve ona göre karar vereceğimi ifade ettim, yanından ayrıldım. Sonrasında deprem felaketi yaşadık ve görüşmelerin devamı yapılamadı."


HedefHalk