Demirtaş muhtarlarla buluştu
GÜNCEL // 14 Nisan 2021 Çarşamba 10:55
Demirtaş muhtarlarla buluştu
İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, ilçe muhtarlarıyla bir araya geldi. Muhtarların sorularını cevaplayan ve projelerini anlatan Demirtaş, sorulara cevap verdi. 

21 MİLYON TL MALİYETİ VAR
Başkan Demirtaş, Unkapanı Kültür Merkezi inşaatının kanayan yara olduğunu belirterek, "Önceki dönemden kalan 5 Milyon TL çeklerle olan harcaması sonrası durdurulan yapı bizim kanayan yaramız. Buraya yatırılan para ile alınacak fayda birbirine uyumlu değil. Buda beni ilkadım’da yaşayan bir insan olarak üzüyor. Burayı çeşitli kurumlara vermek istedik yapının kullanım şekli nedeniyle sıcak bakılmadı. Şuanki durumda bu alana bir canlılık getirmesi adına Samsun Üniversite’sine devir  arzusu içersindeyki ama bir yol kat edemedik. Yeniden yapılandırılıp kullanıma açılacak bir duruma getirmek istedik, 21 Milyon TL bir rakam önümüze çıktı. Böyle bir tabloyla karşı karşıyayız. En kötü ihtimalle dış cepheyi ve çevresini düzelterek kötü görüntüyü ortadan kaldırmak istiyoruz” dedi.

200 METRELİK KULE GELİYOR
Yeni projelere de değinen Demirtaş, "Uzgur-Kuşçullu arasında yeni imara açılan 10 dönümlük belediye hizmet alanına Samsunda olmayan 200 mt yüksekliğinde “İLKKULE” adı altında kongre merkezi, toplantı salonu olan kulesinin ise şehri tamamının ayaklar altına alan kuşbakışı bir noktadan seyredilebileceği bir seyir kulesi olarak ilçemize kazandıracağız. “Yeraltı Konteyner Sistemi” kendi imkanlarımız dahilinde tüm alana yayılması için çalışmamız olacak. Bunu projelendirerek tüm sitelerde zorunlu hale getireceğiz. Buna entegre olarak “Getir Atığını Al Harçlığını”daki muradımız önceki dönemdeki “Çöpünüz Altın Olacağın” değişik versiyonu olacak. Mahallere atık toplama araçları ile giderek toplanan geri dönüşüm malzemelerinin getiren vatandaşlarımıza  atık karşılığını lisanslı firma ile anlaşarak vereceğiz. Bu işe okullarımızı da katarak çevreyi koruma ve ayrıştırma bilincinin yanı sıra çocuklarımıza kendi emeği ile para kazanmanın duygusunu yaşatmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.