limanbet limanbet bonus veren siteler bonus veren siteler bonus veren siteler istanbul evden eve nakliyat cappadocia green tour istanbul sex shop jojobet giriş jojobet casino siteleri holiganbet holiganbet istanbul evden eve nakliyat istanbul eşya depolama
Çocuk üzerinden tasarruf olmaz
GÜNCEL // 20 Eylül 2023 Çarşamba 09:08 // Güncelleme: 27 Eylül 2023 Çarşamba 09:08
Çocuk üzerinden tasarruf olmaz
CHP Samsun Kadın Kolları Başkanı Nazan Güneysu, iktidarın okul öncesi ve yatılı okullarda verdiği ücretsiz yemek öğünü hizmetini kestiğini belirterek, "Küçücük çocukların boğazından tasarruf yapana kadar şaşalı hayatlarınızdan tasarruf yapın" çağrısı yaptı.


CHP Samsun İl Kadın Kolları üyeleri, 81 ilde eş zamanlı olarak "Okullarda Çocuklarımıza Ücretsiz Bir Öğün Yemek Verilmesi' konulu açıklamasını Onur Anıtı önünde toplanarak gerçekleştirdi.

 

Açıklamaya CHP Samsun Milletvekili Murat Çan ve partililer katılırken, Kadın Kolları İl Başkanı Nazan Yurttutan Güneysu; "Ülkemizin en acil çözülmesi gereken sorunlarından biri, çocuk yoksulluğudur. Ekonomik kriz nedeniyle gıda fiyatlarındaki artış özellikle dar gelirli aileleri vurdu. Bu da çocukların sağlıklı, dengeli beslenmesini engelledi, çocuklarda yetersiz beslenme yaygınlaştı" dedi.

 

'ÇOCUKLAR ÜZERİNDEN TASARRUF OLMAZ'

 

Mayıs ayında gerçekleşen seçimlerde; 'okullarda bir öğün ücretsiz yemek verdiği öğrenci sayısını 5 milyona çıkaracağını' vaadeden iktidarı eleştiren Güneysu, şöyle konuştu; "İktidar, okul öncesi ve yatılı okullarda verdiği ücretsiz öğünü kesti. Deprem bölgesi hariç tutularak ücretsiz öğün kaldırıldı. Küçücük çocukların boğazından tasarruf yapana kadar şaşalı hayatlarınızdan tasarruf yapın."

 

CHP'li Nazan Güneysu, "Seçim bitti, çocuklar unutuldu. Elektrik düğmesine basıldığında dört, musluk açıldığında beş çeşit vergi alan iktidar, çocuklara bir öğün ücretsiz yemeği vermelidir. Bu bir lüks değil, zorunluluktur. CHP'li belediyelerin uygulamalarını örnek almalıdır. İktidara sesleniyoruz; 'ücretsiz öğün acil ihtiyaçtır, derhal çözülmelidir" diye kaydetti.