limanbet limanbet bonus veren siteler bonus veren siteler bonus veren siteler istanbul evden eve nakliyat cappadocia green tour istanbul sex shop jojobet giriş jojobet casino siteleri holiganbet holiganbet istanbul evden eve nakliyat istanbul eşya depolama
6'lı masanın adayı kim olacak?
GÜNCEL // 12 Kasım 2022 Cumartesi 23:08 // Güncelleme: 12 Kasım 2022 Cumartesi 23:08
6'lı masanın adayı kim olacak?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı adaylığı tartışmasına ilişkin önemli mesajlar verdi.

 

İsim konusunun önemli olmadığını belirten Kılıçdaroğlu, önce hükümet programının ortaya çıkması gerektiğini söyledi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: "Belki şu soru gelebilir aklınıza, 'Neden Cumhurbaşkanı adayınızı hemen belirlemiyorsunuz?' diye. 'Millet bunu bekliyor' diye söylüyorlar. Hayır efendim. Önce bir hükümet programının ortaya çıkması lazım. Bizim neleri yapacağımızı millete bir anlatmamız lazım. Olay, bir Cumhurbaşkanı olayı değildir. Olay, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin yeniden ayağa kalkması olayıdır. Beraber inşa edilmesi olayıdır. Yeniden inşa edilmesi olayıdır. Siz ekonomide ne yapacağınızı anlatmazsanız, adaleti nasıl sağlayacağınızı söylemezseniz, işsizliği nasıl önleyeceğinizi söylemezseniz, teknoloji devrimini nasıl sağlayacağınızı söylemezseniz o zaman neyi yapacaksınız? 'İlla bir aday' olsun. Eee, aday ne olacak yani? Ali olur Veli olur ama sizin memleketi ayağa nasıl kaldıracağınızı söylemeniz lazım."

'Kılıçdaroğlu, 6'lı masanın birlikte mücadele ettiğini belirterek ''Beraberiz 6 lider beraberiz birlikte mücadele edeceğiz birlikte kazanacağız. Kaybetmek yok bizim kitabımızda kazanmak var. Yeniden kazanacağız ve Türkiye'yi yeniden inşa edeceğiz'' dedi.