Samsun'un çocuğu olmak gurur veriyor
SPOR // 21 Eylül 2023 Perşembe 08:07 // Güncelleme: 21 Eylül 2023 Perşembe 08:07
Samsun'un çocuğu olmak gurur veriyor

Samsunspor'un parlayan yıldızı Yunus Emre Çift, "Bu şehirden çıkan bir çocuk olarak şunu söylemek istiyorum. Taraftarı arkamda görmek, bana destek olduklarını görmek çok özel hissettiriyor. Bu çok büyük bir gurur" dedi.

Galatasaray maçını ve kendi performansını değerlendiren Yunus Emre, "Galatasaray maçında ilk yarı basit goller yedik. Galatasaray'dan daha fazla ve daha net pozisyonlara girdik. Rakibimiz 3 pozisyonda da golü buldu. İkinci yarı Galatasaray'a karşı oradaki atmosferde kendi evlerinde çok büyük üstünlük sağladığımızı düşünüyorum" dedi.

 

Skoru 3-2'ye getirdikten sonra 3-3'ü yakalayabilecek bir pozisyon yakaladıklarını ama bunu değerlendiremeyip peşine şanssız bir şekilde gol yediklerini vurgulayan genç oyuncu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bizim için üzücü oldu ama buradan bir ders çıkarıldığını düşünüyorum. Gayet iyi oynadık, iyi mücadele ettik. Geri çekilmedik, cesur oynadık. Bundan sonra o maçtan daha iyi şekilde ders alıp daha iyi sonuçlar alacağımızı düşünüyorum. Daha kaliteli oyuncularla oynadığında daha çok keyif alıyorsun açıkçası. Tabii lig farkı yapmak istemiyorum ama kaliteli oyuncularla oynadığınızda kendinizle gelişiyorsunuz. Daha dikkatli oluyorsunuz, daha konsantre oluyorsunuz maça. Icardi çok büyük bir oyuncu. Böyle büyük oyunculara karşı mücadele etmek benim için güzel bir duygu."

 

SERİ YAKALAMAK İSTİYORUZ

 

"Bu hafta kazanarak 3 puan hasretine son vermek istiyoruz. Antalya maçı bizim için umarım ilk galibiyetimizi alacağımız karşılaşma olur. 3 puanı hak ettiğimiz oyunları oynadık ama maalesef alamadık. Bu hafta 3 puan alıp, seri yakalamak istiyoruz. Çünkü hak eden bir takımız. Kaliteli bir takımız. Güzel bir aileyiz. Antalya maçından galibiyete dönmeyi hedefliyoruz."