Okçuluk sahası Samsunspor'un!
SPOR // 13 Eylül 2019 Cuma 09:50

Samsunspor'un Tekkeköy'ün girişindeki dolgu sahasına inşa edeceği Futbol Akademisi yapılana kadarki geçiş döneminde kullanmak istediği Batı Park'taki okçuluk sahası için Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan izin çıktı.

Okçuluk sahası Samsunspor'un!

Yılport Samsunspor, Tekkeköy'ün girişinde bulunan dolgu sahasına yapacağı dev projesi Futbol Akademisi'nin yapım süresi tamamlanana kadar Batı Park'taki okçuluk sahasını kullanmak istediği belirtmişti. En son 2017 yılında düzenlenen 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları'nda kullanılan ve şu sıralar oldukça bakımsız halde olan okçuluk sahasının kapılarının Yılport Samsunspor'a açılması için kulüp başkanı İsmail Uyanık, AK Parti Çevre ve Şehircilikten Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan ile bağlantıya geçmişti. Milletvekili Karaaslan'ın olumlu görüş bildirmesinin ardından asıl karar mercii Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan önceki gün akşam saatlerinde müjdeli haber geldi. Samsunspor'un, Batı Park bölgesinde bulunan okçuluk sahasını, yapacağı düzenlemelerin ardından kullanabileceği öğrenildi.


"KOORDİNELİ ÇALIŞMALIYIZ"

Futbol Akademisinin yapılacağı dolgu sahasıyla ilgili gelişmelerde olumlu bir şekilde devam ediyor. Samsunspor Kulübü yönetimi ile Samsun Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı'nın organize bir şekilde çalışmalarını sürdürdüğü dolgu sahası için tahkimat duvarı ve zemin ıslah çalışmaları yakın bir zamanda start alacak. Yaşanan son gelişmeler hakkında bilgi veren Samsunspor Yönetim Kurulu Üyesi İshak Memişoğlu, "Büyükşehir'in bölgede işinin bitme süresi 4 ile 6 ay arası değişebilir. Fakat koordineli bir şekilde çalışırsak bu zaman kısalır. Büyükşehir Belediyesi zemin ıslahı yaptığı yeri bize işaret ettiği an, biz oraya futbol oynanacak sahayı yapabiliriz. Buda bize zaman kazandırır" diye konuştu. Bilindiği üzere Samsunspor, inşa edeceği Futbol Akademisine 12 adet futbol sahası yapmayı planlıyor.


Haber: Ergin Caner Cabbar